Primátori a starostovia

Kresťanskí demokrati v komunálných voľbách 2018 získali 5 primátorov miest. 157 starostov ktorí kandidovali iba za KDH a 63 starostov, ktorí boli v koalícii. 2 507 poslancov za KDH a 440 v koalíciách.

Banskobystrický kraj (16)

Okres Obec Meno a priezvisko
Banská Bystrica Brusno Jozef Šimeček
Banská Bystrica Riečka Marián Spišiak
Banská Bystrica Selce Ján Kupec
Banská Štiavnica Vysoká Valéria Kuková
Brezno Jasenie Marek Kordík
Brezno Pohronská Polhora Dušan Nepšinský
Detva Látky Mário Kubiš
Krupina Horný Badín Mária Hnilicová
Poltár Sušany Štefan Vaclavik
Revúca Jelšava Milan Kolesár *
Revúca Rybník Ľubomír Eremiáš
Rimavská Sobota Sútor Gabriel Lakatoš
Rimavská Sobota Veľký Blh Norbert Kluka
Veľký Krtíš Modrý Kameň Mária Bednárová *
Žarnovica Veľká Lehota Jozef Mihál
Zvolen Kováčová Ján Izrael

Bratislavský kraj (4)

Okres Obec Meno a priezvisko
Malacky Jablonové Ondrej Uhliarik
Malacky Závod Peter Vrablec
Pezinok Báhoň Ivan Patoprstý
Pezinok Svätý Jur Šimon Gabura *

Košický kraj (26)

Okres Obec Meno a priezvisko
Košice - okolie Ďurďošík Iveta Hadašová
Košice - okolie Hýľov Júlia Kočíková
Košice - okolie Kysak Ľubomír Krajňák
Košice - okolie Malá Lodina Adriána Fečková
Košice - okolie Trebejov Štefánia Cibuľáková
Košice - okolie Valaliky Štefan Petrík
Košice - okolie Vyšná Myšľa Marek Habina
Michalovce Tušice Ján Záhorský
Michalovce Tušická Nová Ves Jarmila Vaľovská
Michalovce Zbudza Matej Havrila
Rožňava Roštár Andrej Lalik
Rožňava Štítnik Ladislav Belányi
Sobrance Bunkovce Václav Ličko
Sobrance Nižná Rybnica Magdaléna Ohradzanská
Sobrance Sejkov Peter Tokár
Spišská Nová Ves Hnilec Otokár Jeremiaš
Spišská Nová Ves Hrabušice Jana Skokanová
Spišská Nová Ves Oľšavka Jozef Klešč
Spišská Nová Ves Smižany Miroslava Szitová
Spišská Nová Ves Teplička Peter Lačný
Trebišov Čeľovce Jana Sabóvá
Trebišov Hrčeľ Rudolf Balog
Trebišov Luhyňa Mária Sedláčeková
Trebišov Parchovany Juraj Guzej
Trebišov Veľká Tŕňa Helena Kavčáková
Trebišov Zemplínske Jastrabie Miroslav Maďar

Nitriansky kraj (8)

Okres Obec Meno a priezvisko
Komárno Šrobárová Anna Šušoliaková
Levice Pečenice Štefan Valko
Nitra Nové Sady Silvia Halvoníková
Topoľčany Kovarce Andrej Čopík
Topoľčany Norovce Peter Doval
Topoľčany Podhradie Milan Štefkovič
Topoľčany Tesáre Daniel Bago
Topoľčany Závada Ján Bajzík

Prešovský kraj (72)

Okres Obec Meno a priezvisko
Bardejov Bartošovce Václav Hudák
Bardejov Brezov Ladislav Lukáč
Bardejov Brezovka Peter Bučko
Bardejov Gaboltov Martin Ceľuch
Bardejov Harhaj Maroš Jantek
Bardejov Kučín Vincent Breznický
Bardejov Kurima Ján Bartoš
Bardejov Livovská Huta Helena Frandoferová
Bardejov Marhaň Jozef Kuziak
Humenné Hankovce Ľudmila Veľasová
Humenné Hrabovec nad Laborcom Anton Kulan
Humenné Modra nad Cirochou Ondrej Milčo
Humenné Myslina Helena Podolinská
Humenné Slovenská Volová Pavol Šimurda
Kežmarok Krížová Ves Jozef Grivalský
Kežmarok Lendak Pavel Hudáček
Kežmarok Ľubica Ján Kapolka
Kežmarok Vrbov Tatiana Faltinová
Kežmarok Výborná Viera Strelová
Levoča Bijacovce Ján Pivovarniček
Levoča Dlhé Stráže Zdena Jurčíková
Levoča Klčov Miroslav Fabian
Levoča Korytné Peter Palenčár
Levoča Oľšavica Mikuláš Demočko
Levoča Poľanovce Jozef Kaľavský
Levoča Pongrácovce Mária Matlochová
Levoča Spišské Podhradie Michal Kapusta *
Levoča Vyšné Repaše Jozef Gura
Poprad Jánovce Jozef Kacvinský
Poprad Vydrník Jozef Bizoň
Prešov Prešov Andrea Turčanová *
Prešov Bertotovce Anton Leššo
Prešov Drienov Peter Tomko
Prešov Drienovská Nová Ves Ján Brozman
Prešov Hendrichovce Martin Martaus
Prešov Kapušany Slávka Guteková
Prešov Kojatice Anton Aštary
Prešov Lúčina Martina Jenčová
Prešov Miklušovce Mária Čuchtová
Prešov Nemcovce Jozef Pavuk
Prešov Ovčie Eduard Jenča
Prešov Radatice Gabriela Viazanková
Prešov Ruská Nová Ves Tibor Kollár
Prešov Sedlice Marek Guman
Prešov Suchá Dolina Katarína Petrenčáková
Prešov Šindliar František Sedlák
Prešov Štefanovce František Kolarčík
Prešov Víťaz Ján Baloga
Prešov Záborské Kristína Maliňáková
Sabinov Brezovička Peter Tomčufčík
Sabinov Ďačov Anton Cuprák
Sabinov Krásna Lúka Marko Osif
Sabinov Lúčka Vladimír Murcko
Sabinov Oľšov Karol Pinčák
Sabinov Ratvaj Monika Juneková
Sabinov Ražňany Radovan Rokošný
Sabinov Šarišské Dravce Marko Angelovič
Sabinov Tichý Potok Ľubica Džugánová
Sabinov Uzovský Šalgov Jozef Merva
Stará Ľubovňa Ďurková Ivana Opinová
Stará Ľubovňa Haligovce Monika Bjalončíková
Stará Ľubovňa Legnava Martin Krompaský
Stará Ľubovňa Matysová Pavol Pastirčák
Stará Ľubovňa Mníšek nad Popradom Peter Žemba
Stará Ľubovňa Vyšné Ružbachy Peter Martinek
Stropkov Krišľovce Monika Dovičaková
Stropkov Mrázovce Pavol Polaščik
Stropkov Šandal Jaroslav Mikula
Stropkov Vyškovce Dušan Antoš
Svidník Lúčka Mikuláš Mašlej
Svidník Okrúhle Martin Jech
Vranov nad Topľou Pavlovce Jozef Kočiš
Vranov nad Topľou Rudlov Juraj Vasiľ

Trenčiansky kraj (5)

Okres Obec Meno a priezvisko
Bánovce nad Bebravou Horné Naštice Jozef Hedera
Ilava Slavnica Anna Prekopová
Ilava Tuchyňa Rastislav Krajčík
Považská Bystrica Slopná Štefan Hrenák
Prievidza Nitrianske Pravno Andrej Richter

Trnavský kraj (9)

Okres Obec Meno a priezvisko
Galanta Pata Jozef Berčík
Hlohovec Dolné Trhovište Stanislava Zacharová
Hlohovec Koplotovce Jozef Števik
Piešťany Ratnovce Daniela Sigetová
Senica Koválov Pavol Kuba
Senica Smrdáky Ingrid Tripšanská
Skalica Trnovec Jozef Kotvan
Trnava Pavlice Ivana Stachová
Trnava Radošovce Miroslav Remenár

Žilinský kraj (21)

Okres Obec Meno a priezvisko
Bytča Hvozdnica Martin Šimún
Dolný Kubín Malatiná Zdenko Kubáň
Dolný Kubín Medzibrodie nad Oravou Michal Janota
Liptovský Mikuláš Smrečany Ladislav Hološ
Liptovský Mikuláš Veľké Borové Kamil Jančura
Námestovo Beňadovo Jaroslav Pepucha
Námestovo Hruštín František Škapec
Námestovo Lokca Miroslav Valčičák
Námestovo Novoť Radoslav Kozák
Námestovo Oravská Polhora Michal Strnál
Námestovo Oravské Veselé Albín Maslaňák
Námestovo Sihelné Ľubomír Piták
Ružomberok Ivachnová Vladimír Guoth
Ružomberok Likavka Marián Javorka
Ružomberok Liptovský Michal Elena Tuková
Ružomberok Valaská Dubová Igor Tulinský
Tvrdošín Brezovica Marián Ujmiak
Tvrdošín Liesek Martin Dreveňák
Tvrdošín Zuberec Vladimír Šiška
Žilina Stráža Ján Poliak
Žilina Turie Alica Kostolná

* - primátor