Afganistan sa nám pred očami mení na územie teroru

So znepokojením sledujeme dianie v Afganistane. Považujeme to za fatálne zlyhanie Západu, ktorý mal počítať aj s takýmto scenárom a pripraviť stratégiu, aby mu zabránil. Zlyhali aj spravodajské služby, ktoré danú situáciu vyhodnotili nenáležite. Tieto chyby treba analyticky zhodnotiť a zabrániť podobným zlyhaniam v budúcnosti.

,,Zároveň je potrebné pripraviť stratégiu ako na danú situáciu zareagovať. Jej dôsledky totižto v mnohých aspektoch pocítime všetci,“ varuje predseda KDH Milan Majerský. Kresťanskodemokratické hnutie podporuje vládu v snahe o čo najskoršiu evakuáciu slovenských občanov z územia Afganistanu. ,,Apelujeme na čo najužšiu spoluprácu a koordináciu so spojencami pri záchrane a poskytnutí pomoci minimálne tým občanom, ktorí úzko spolupracovali so spojeneckými organizáciami pri poskytovaní bezpečnosti a humanitárnej pomoci a hrozí im za to zo strany Talibanu bezprostredná smrť,“ upozorňuje europoslankyňa Miriam Lexmann (KDH).

Afganistan sa nám pred očami mení na územie teroru. Sme v modlitbách za tých, ktorí sú nútení utiecť pred ovládnutím Talibanom a ocitli sa v neistote zajtrajška. Za rodičov, ktorí nevedia ako chrániť život a poskytnúť budúcnosť svojim deťom a sú nútení zanechať svojich rodičov, ktorí už nevládali utekať. Za čo najrýchlejšie vyriešenie situácie v regióne a pokoj pre obyvateľov krajiny.

Zdieľanie článku

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
viac článkov

Súvisiace články

KDH povedie aj ďalšie dva roky Milan Majerský

Lídrom Kresťanskodemokratického hnutia bude aj počas nasledujúcich dvoch rokov prešovský župan Milan Majerský. Podpredsedami hnutia zostávajú Marián Čaučík, Igor Janckulík a Tomáš Merašický, súčasťou predsedníctva KDH

Dostávajte nové info

Ste zvedaví na naše riešenia? Nechajte nám svoj e-mail a naše návrhy si v schránke nájdete vždy čerstvé.