Afganistan sa nám pred očami mení na územie teroru

So znepokojením sledujeme dianie v Afganistane. Považujeme to za fatálne zlyhanie Západu, ktorý mal počítať aj s takýmto scenárom a pripraviť stratégiu, aby mu zabránil. Zlyhali aj spravodajské služby, ktoré danú situáciu vyhodnotili nenáležite. Tieto chyby treba analyticky zhodnotiť a zabrániť podobným zlyhaniam v budúcnosti.

,,Zároveň je potrebné pripraviť stratégiu ako na danú situáciu zareagovať. Jej dôsledky totižto v mnohých aspektoch pocítime všetci,“ varuje predseda KDH Milan Majerský. Kresťanskodemokratické hnutie podporuje vládu v snahe o čo najskoršiu evakuáciu slovenských občanov z územia Afganistanu. ,,Apelujeme na čo najužšiu spoluprácu a koordináciu so spojencami pri záchrane a poskytnutí pomoci minimálne tým občanom, ktorí úzko spolupracovali so spojeneckými organizáciami pri poskytovaní bezpečnosti a humanitárnej pomoci a hrozí im za to zo strany Talibanu bezprostredná smrť,“ upozorňuje europoslankyňa Miriam Lexmann (KDH).

Afganistan sa nám pred očami mení na územie teroru. Sme v modlitbách za tých, ktorí sú nútení utiecť pred ovládnutím Talibanom a ocitli sa v neistote zajtrajška. Za rodičov, ktorí nevedia ako chrániť život a poskytnúť budúcnosť svojim deťom a sú nútení zanechať svojich rodičov, ktorí už nevládali utekať. Za čo najrýchlejšie vyriešenie situácie v regióne a pokoj pre obyvateľov krajiny.

Transparentný účet: SK87 0900 0000 0052 1341 9510

Informácie o spracúvaní osobných údajov
Ⓒ 2023 - KDH | Všetky práva vyhradené

Dostávajte nové info

Ste zvedaví na naše riešenia? Nechajte nám svoj e-mail a naše návrhy si v schránke nájdete vždy čerstvé.
Name*