Ak premiéra pri testovaní spochybňujú vlastní, ako mu majú veriť občania?

Ak o premiérovom zámere ďalšieho celoplošného testovania pochybujú jeho najbližší spolupracovníci, ako mu majú veriť občania? Žiadame vládu, aby bezodkladne prijala jednotný postoj najskôr vnútri koalície a po porade s odborníkmi, až potom ho finálne predstavila verejnosti,“ vyhlásil predseda KDH Milan Majerský.

Hnutie upozorňuje, že označovať konštruktívnu kritiku za klamstvo je nebezpečné a osobné spory v koalícii či s odborníkmi neúmerne zvyšujú napätie, ktoré je už i tak mimoriadne veľké v dôsledku ťaživej pandemickej situácie. KDH preto vyzýva čelných predstaviteľov štátu urobiť všetko pre zvýšenie dôvery občanov v to, že spoločne túto ťažkú situáciu zvládneme.

Premiérov nápad každotýždenného celoplošného testovania spochybňujú koaliční partneri zo strán SaS i Za ľudí, kritizujú ho odborníci i lekári. „Je smutné, že z apelu konečne ukázať jasný pandemický plán sa stáva klišé. Ubehli nie dni a týždne, ale mesiace a Slováci vládny plán stále nepoznajú. Namiesto toho sme svedkami hádok a vždy nových nápadov, ktoré však ako celok nemajú strechu,“ zdôrazňuje Majerský. „Národ dnes potrebuje zjednotenie a upokojenie. Chaos a osobné spory ho však nevytvoria,“ dopĺňa predseda KDH.

Vymieňať si s partnermi odkazy cez médiá v takomto krízovom momente a označovať všetkých kritikov za klamárov je vrcholne nezodpovedné. Apelujem na premiéra a členov koalície, aby išli cestou rozumu a nedevalvovali autoritu štátu pred občanmi,“ uviedol Majerský. KDH podľa neho uprednostňuje cestu rozumu, dôveryhodnosti a riešení, ktoré hnutie dlhodobo konštruktívne ponúka aj v súvislosti s pandémiou.

KDH, ktoré má dnes medzi starostami i členmi zastupiteľstiev najväčšie zastúpenie zo všetkých politických strán, podľa neho denne pomáha zvládať ťažkú situáciu priamo v regiónoch. „Namiesto hádok stojíme blízko pri ľuďoch,“ uzavrel.

Zdieľanie článku

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
viac článkov

Súvisiace články

Dostávajte nové info

Ste zvedaví na naše riešenia? Nechajte nám svoj e-mail a naše návrhy si v schránke nájdete vždy čerstvé.