Ďalší krok k tomu, aby sa smrť Jozefa Chovanca urýchlene vyšetrila

Sme uprostred ťažkého obdobia, to nám však nemôže brániť venovať sa aj iným veľmi dôležitým udalostiam.

Tieto dni sa snažíme o to, aby sa Európsky parlament vážne zaoberal prípadmi policajnej brutality v EÚ.

Dnešná debata k tejto téme počas plenárneho zasadnutia EP je prvý krok k tomu, aby sa objasnila a spravodlivo vyšetrila tragická smrť Slováka Jozefa Chovanca v Belgicku. Nadväzovať musia ďalšie kroky. Zároveň som presvedčená, že EP by sa mal k tejto mimoriadne vážnej veci vyjadriť aj správou.

Začiatkom septembra som iniciovala výzvu Európskej komisii, aby dohliadla na urýchlené a riadne prešetrenie prípadu tragickej smrti Jozefa Chovanca v Belgicku. K výzve sa za tri dni pripojilo viac ako 7-tisíc slovenských občanov a 59 europoslancov naprieč EÚ. Výzva zároveň obsahuje požiadavku, aby sme sa na európskej úrovni venovali problému brutality a extrémizmu v policajných zložkách. Musíme urobiť všetko pre to, aby sa zamedzilo podobným zlyhaniam v budúcnosti, a to nielen v Belgicku. Od Komisie stále čakám odpoveď.

Zdieľanie článku

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
viac článkov

Súvisiace články

KDH žiada vytvorenie ministerstva športu SR

Kresťanskodemokratické hnutie navrhuje zriadiť samostatné ministerstvo športu. Kým vyspelé krajiny si uvedomujú jeho dôležitosť, u nás je šport na chvoste záujmu vlády. Negatívnymi hrozbami sú výpadok

Dostávajte nové info

Ste zvedaví na naše riešenia? Nechajte nám svoj e-mail a naše návrhy si v schránke nájdete vždy čerstvé.