Ďalší rast cien a rušenie pobočiek pošty sú necitlivé, doplatia na to najmä seniori

Bratislava, 13. december 2021 – V období, keď samasívne rušia pobočky, ohlásila Slovenská pošta v gescii ministra dopravy Andreja Doležala (Sme rodina) aj ďalšie zvyšovanie cien. Kresťanskodemokratické hnutie to označuje za nepochopenie úlohy pošty a necitlivý krok voči seniorom. Ministra vyzýva, aby rozhodnutie prehodnotil.


Slovenská pošta počas tohto roka zrušila už desiatky pobočiek a plánuje rušiť ďalšie, koncom novembra zasa oznámila zastavenie sobotného doručovania dennej tlače. Okrem toho má najnovšie zvýšiť ceny za poštové služby, čo ministerstvo odôvodňuje vysokými nákladmi v dôsledku pandémie. „Pokiaľ by jedinou úlohou pošty bolo zarábať, rozhodnutie sa dá pochopiť. Ale plnohodnotné fungovanie pošty je strategické z bezpečnostného hľadiska, keď pošta ako kritická infraštruktúra musí zabezpečiť informovanie obyvateľstva v každom čase. Priame ohrozovanie tejto úlohy v dobe pandémie je nepochopiteľné,“ upozorňuje podpredseda KDH Igor Janckulík.

Fakt, že pošta ohlasuje zdražovanie už druhýkrát od roku 2019 a navyše v období ťažkých skúšok pre občanov, je podľa kresťanských demokratov nevhodné a necitlivé najmä pre seniorov. „Práve v období pred Vianocami, keď je nápor najväčší, by sa mala Slovenská pošta zamerať na zvyšovanie spokojnosti zákazníkov a kvalitu poskytovania poštových služieb, nie oznámiť, že sa skomplikuje ich dostupnosť. Znova na to doplatia tí najzraniteľnejší, seniori, ktorí služby pošty využívajú najviac. Minister sa namiesto efektívneho manažovania rezortu rozhodol udrieť tam, kde je to najbolestivejšie,“ uviedol Janckulík.

Podpredseda KDH zdôrazňuje, že načasovanie tvrdých opatrení na najmenej vhodné obdobie je dôkazom neschopnosti ministra rozumne hospodáriť a obrovských problémov, v ktorých sa Slovenská pošta nachádza. „Namiesto ich riešenia sa však volí cesta rezignácie, že na Slovensku nie je možné zabezpečiť profesionálnu a stopercentnú poštovú obslužnosť občanov. Nie je to správna cesta. Ministra dopravy vyzývame, aby tak, ako podporuje iné inštitúcie spadajúce pod jeho rezort, podporil aj Slovenskú poštu a nehádzal ju cez palubu,“ apeluje Janckulík. Neustále sťažovanie a zdražovanie dostupnosti služieb môže mať podľa neho vážne negatívne následky.

Zdieľanie článku

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
viac článkov

Súvisiace články

KDH povedie aj ďalšie dva roky Milan Majerský

Lídrom Kresťanskodemokratického hnutia bude aj počas nasledujúcich dvoch rokov prešovský župan Milan Majerský. Podpredsedami hnutia zostávajú Marián Čaučík, Igor Janckulík a Tomáš Merašický, súčasťou predsedníctva KDH

Dostávajte nové info

Ste zvedaví na naše riešenia? Nechajte nám svoj e-mail a naše návrhy si v schránke nájdete vždy čerstvé.