Ivan Štefanec: Europoslanci žiadajú investície do cyklodopravy

Skupina slovenských europoslancov sa listom obrátila na ministra financií Eduarda Hegera, aby z peňazí z Fondu obnovy vyčlenil prostriedky pre rozvoj cyklodopravy a jej prepojenie so železnicami.
“ Jedná sa najmä o budovanie infraštruktúry, ktorá by uľahčila prepravu cyklistov vlakmi. Ide o bezpečný prístup k staniciam a nástupištiam, úložiská, zariadenia pre drobné opravy a prerobenie interiérov vlakových súprav na prepravu bicyklov. Práve tieto ciele sú kompatibilné s cieľom „Zelené Slovensko“ a veríme, že v časti „Modernizácia železníc“ by malo byť aspoň 15% celkovej sumy vyčlenených na rozvoj cyklistickej infraštruktúry,“ uvádza sa v liste.
Výzvu inicioval vedúci slovenskej delegácie pri Európskej ľudovej strane Ivan Štefanec (KDH) a podporili ju Vladimír Bilčík, Martin Hojsík, Michal Wiezik, Peter Pollák, Miriam Lexmann a Michal Šimečka.
Podľa Štefanca je cyklodoprava kombinovaná so železnicou dobrou alternatívou na prepravu do práce, či do školy: „Význam cyklistiky stále rastie a vo vyspelých krajinách je vládami všemožne podporovaná. Slovensko, s jeho hustou sieťou železníc, je ideálne pre rozvoj takejto kombinovanej prepravy. Pomôže to životnému prostrediu aj zdraviu. Verím, že pán minister našu výzvu prijme a bude podľa nej aj konať.“

Zdieľanie článku

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
viac článkov

Súvisiace články

KDH žiada vytvorenie ministerstva športu SR

Kresťanskodemokratické hnutie navrhuje zriadiť samostatné ministerstvo športu. Kým vyspelé krajiny si uvedomujú jeho dôležitosť, u nás je šport na chvoste záujmu vlády. Negatívnymi hrozbami sú výpadok

Dostávajte nové info

Ste zvedaví na naše riešenia? Nechajte nám svoj e-mail a naše návrhy si v schránke nájdete vždy čerstvé.