KDH daruje notebooky študentom na online výučbu

KDH vyzvalo svojich členov a sympatizantov, aby venovali funkčné prebytočné notebooky a tablety študentom na dištančné vzdelávanie. Prístroje bude KDH distribuovať s pomocou spolupracujúcich škôl. Do projektu sa môže zapojiť každý, kto nahlási svoj notebook či tablet na darovanie do 26. 10. 2020. 

Momentálne stredné školy pre pandémiu už po druhý raz v tomto roku vyučujú dištančnou formou a nie je vylúčené, že na dištančnú formu prejdú tiež žiaci na základných školách. Pre niektorých študentov to predstavuje reálny problém sa do výuky zapojiť pre chýbajúcu výpočtovú techniku v rodinách.

“Vzdelanie je podobne ako zdravie základný predpoklad plnohodnotného života. Preto by sme chceli aspoň v rámci našich možností pomôcť študentom, aby mohli vo svojom vzdelávaní pokračovať bez obmedzenia,” povedal predseda KDH Milan Majerský.

KDH je hnutie so široko rozvinutou členskou základňou po celej krajine, čo chce využiť aj v tomto prípade na praktickú pomoc.

“Rozhodli sme sa zorganizovať zbierku notebookov a tabletov, ktoré sú v niektorých rodinách už navyše, a naopak, v iných rodinách chýbajú,” povedal iniciátor projektu a generálny manažér KDH Marek Michalčík.

Po zhromaždení informácií o ochotných darcoch bude distribúcia prebiehať v koordinácii so spolupracujúcimi školskými združeniami a školami. KDH tým chce zabezpečiť, aby pomoc bola adresná a pomohla tým študentom a rodinám, ktoré to najviac potrebujú.

KDH nelimituje možnosť zapojiť sa do zberu výpočtovej techniky len na svojich členov a sympatizantov.

“Sme samozrejme otvorení tomu, aby sa pridali aj ďalší ľudia dobrej vôle.” uzavrel Majerský.

Informácia pre potenciálnych darcov:

Ak máte k dispozícii notebook alebo tablet v dobrom stave, ktorý chcete darovať, vyplňte formulár na stránke: www.kdh.sk/darujte  do 31. 10. 2020.

Ďakujeme za vašu ochotu a štedrosť.

Zdieľanie článku

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
viac článkov

Súvisiace články

KDH žiada vytvorenie ministerstva športu SR

Kresťanskodemokratické hnutie navrhuje zriadiť samostatné ministerstvo športu. Kým vyspelé krajiny si uvedomujú jeho dôležitosť, u nás je šport na chvoste záujmu vlády. Negatívnymi hrozbami sú výpadok

Dostávajte nové info

Ste zvedaví na naše riešenia? Nechajte nám svoj e-mail a naše návrhy si v schránke nájdete vždy čerstvé.