KDH: Premenovať celoplošné testovanie nestačí

KDH pre zvládnutie pandémie dlhodobo navrhuje opatrenia, ktoré si vyžadujú jasný plán, rešpektovanie odborníkov a efektívnu pomoc občanom. Ďalšie celoplošné testovanie, ktoré sa spustilo napriek názorom expertov či vládnych partnerov, považujeme za politické rozhodnutie.

Politika nemá patent na rozum, obzvlášť v zásadne odborných témach. V kritických časoch je nutná rozvaha, upokojenie a zjednotenie. Občania potrebujú konsenzuálne vládnutie, riešenie sporov za zatvorenými dverami, jednotné vystupovanie navonok a prijímanie najlepších odborných riešení. Rovnako ako je nevyhnutná dôvera medzi lekárom a pacientom pri liečbe, je totiž pre zvládnutie aktuálnej kritickej situácie kľúčová dôvera medzi občanmi, čelnými predstaviteľmi štátu a prizvanými odborníkmi. Premenovať celoplošné testovanie na kontinuálne skríningové nestačí.

KDH podporuje testovanie, ale hybridné v ohniskách nákazy – teda kombináciu plošného regionálneho a cieleného testovania mobilnou formou v miestach prirodzeného združovania kolektívov (napr. domovy sociálnych služieb, firmy, inštitúcie a podobne). Nevyhnutný je prehľadný krátkodobý, strednodobý a dlhodobý očkovací plán s konkrétnou personálnou zodpovednosťou s cieľom zrýchliť očkovanie. Pre čo najväčšiu ochranu všetkých občanov KDH podporuje obmedzenie pohybu a sociálnych kontaktov, ale s maximálnym ohľadom na udržanie ekonomiky a finančnou podporou ohrozených odvetví.

Zdieľanie článku

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
viac článkov

Súvisiace články

KDH povedie aj ďalšie dva roky Milan Majerský

Lídrom Kresťanskodemokratického hnutia bude aj počas nasledujúcich dvoch rokov prešovský župan Milan Majerský. Podpredsedami hnutia zostávajú Marián Čaučík, Igor Janckulík a Tomáš Merašický, súčasťou predsedníctva KDH

Dostávajte nové info

Ste zvedaví na naše riešenia? Nechajte nám svoj e-mail a naše návrhy si v schránke nájdete vždy čerstvé.