KDH vyzýva vicepremiéra Holého na okamžité odstúpenie

Kresťanskodemokratické hnutie považuje ignorovanie pandemických opatrení vicepremiérom Štefanom Holým (Sme rodina) uprostred kritickej zdravotníckej situácie na Slovensku za hanebné a žiada jeho okamžité odstúpenie z funkcie. Hnutie tak reaguje na výnimku, na základe ktorej nemusí ísť Holý po návrate z Británie na test, ani do 10-dňovej karantény. 

Vírus nepozná výnimky. V čase, keď dramaticky stúpa počet úmrtí a ochorení na Covid-19, správanie vicepremiéra Holého nielen naštrbuje dôveru v pandemické opatrenia, ale je i výsmechom všetkým ľuďom, ktorí rešpektujú nariadenia vlády. Ako chceme, aby ich rešpektovali občania, ak ich ako prvý porušuje vládny predstaviteľ?“ zdôrazňuje predseda KDH Milan Majerský.

Všetci slušní a poctiví občania dnes uvedomelo zostávajú doma, hoci mnohí z nich museli bezmocne a so zaťatými zubami zavrieť svoje prevádzky živobytia. Bežní občania sa z obavy o zdravie a životy svoje a svojich blízkych testujú. A zatiaľ sa všetkým nám núka divadlo výhovoriek a porušení toho, čo bolo prikázané tými, čo to prikázali,“ pokračuje Majerský.

Prípad vicepremiéra Holého je podľa KDH krivdou, ktorú vládna koalícia pácha sama na sebe rozbíjaním toho, čo malo byť pre ňu určujúce – politiku slušnosti, bez papalášizmu, spravodlivú a stojacu na princípe „padni, komu padni“.
Krivda sa tak stáva krivdou všetkých obyčajných ľudí. Trpkosť obmedzení lockdownu sa pritom násobí hapkaním jednotlivých vládnych politikov, ktorí sa snažia ospravedlniť neprijateľné. Nech slúži ku cti tým členom koalície, ktorí sa k veci postavili priamo. Očakávame, že táto udalosť nezostane zametená pod koberec,“ uzatvára Majerský.

Zdieľanie článku

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
viac článkov

Súvisiace články

KDH žiada vytvorenie ministerstva športu SR

Kresťanskodemokratické hnutie navrhuje zriadiť samostatné ministerstvo športu. Kým vyspelé krajiny si uvedomujú jeho dôležitosť, u nás je šport na chvoste záujmu vlády. Negatívnymi hrozbami sú výpadok

Dostávajte nové info

Ste zvedaví na naše riešenia? Nechajte nám svoj e-mail a naše návrhy si v schránke nájdete vždy čerstvé.