Kultúra a šport sú súčasťou nášho národného zdravia

Bratislava, 2. október 2020 – Vítame avizované snahy vlády pomôcť ľuďom postihnutým krízou v kultúre a športe, ale je načase prejsť ku konkrétnym skutkom. Mnohé organizácie i jednotlivci bojujú o činnosť i prežitie a potrebujú urýchlenú pomoc. V reakcii na pandemické opatrenia a postupy vlády v oblasti podpory výrazne ohrozeného kultúrneho a športového sektora to uviedlo KDH. 

Kultúra a šport sú súčasťou nášho národného zdravia. Oceňujeme preto, že v snahe chrániť zdravie občanov vláda hľadá riešenia, ako pomôcť umelcom, športovcom a ďalším súvisiacim povolaniam, ktoré sa dnes ocitli vo veľmi zložitej situácii,“ povedal predseda KDH Milan Majerský.

Stav, v ktorom sa dnes nachádzajú mnohí, zvlášť umelci a iní kreatívci, športovci, ale aj hoteliéri, už „nevyvoláva otázku, či, ale kedy majú prísť primerané kompenzačné finančné opatrenia. Odpoveď je skôr než bude neskoro,“ zdôrazňuje Majerský.

KDH víta snahu vlády viesť dialóg so zástupcami oblastí kultúry a športu, zároveň však upozorňuje, že procesu pomoci chýba koordinácia. „Z ministerstiev hospodárstva, investícií, kultúry či financií sme počuli viaceré avíza o ochote pomôcť ľuďom z kultúry a športu, ktorí sú zasiahnutí aktuálnou krízou. Veríme, že v najbližších dňoch dôjde ku koordinovanému postupu, ktorý pomôže urýchlene im podať konkrétnu pomocnú ruku. Ak to bude trvať príliš dlho, na pomoc môže byť v mnohých prípadoch neskoro,“ apeluje Majerský.

KDH zároveň upozorňuje, že včasná finančná pomoc najviac ohrozeným odvetviam môže zamedziť rozsiahlym sociálnym a ekonomickým dopadom.

Zdieľanie článku

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
viac článkov

Súvisiace články

Dostávajte nové info

Ste zvedaví na naše riešenia? Nechajte nám svoj e-mail a naše návrhy si v schránke nájdete vždy čerstvé.