Majerský (KDH): Diera v systéme vakcinácie rozcestovala rizikovú skupinu dôchodcov po Slovensku

Bratislava, 11. marec 2021 – Mnohí seniori v týchto dňoch cestujú aj stovky kilometrov po Slovensku, hoci by sa ako riziková skupina mali chrániť doma. Spôsobilo to zlyhanie vakcinačného systému, ktorý umožnil prihlásiť sa na očkovanie na druhom konci republiky. Štát namiesto ochrany týchto ľudí vystavil veľkému riziku. Uviedol to predseda KDH Milan Majerský.

Regionálne vakcinačné centrá sme zriaďovali preto, aby sa mohli občania dať zaočkovať čo najbližšie k svojmu bydlisku. Diera v rezervačnom systéme však spôsobila, že mnohí dôchodcovia sa rozcestovali po Slovensku, lebo im ako miesto vakcinácie bola ponúknutá aj alternatíva v 200 km vzdialenom centre. Zvlášť ak sa naň seniori vyberú verejnou dopravou, ohrozená skupina občanov sa ohrozí ešte viac,“ upozorňuje Majerský.

Predseda Prešovského samosprávneho kraja, ktorý už koncom februára zriadil veľkokapacitné očkovacie centrum, považuje túto chybu za zlyhanie, ktorému sa malo predísť. „Nesystémovosť protipandemických opatrení vlády sa, žiaľ, prejavuje aj vo vakcinačnej turistike, ktorá nechtiac otvára dvere potenciálnemu šíreniu covidu. Verím, že občania už nebudú svedkami takýchto chýb a v boji s pandémiou presadneme na systém, zmysluplné opatrenia a ich včasné zavádzanie namiesto koaličných hádok,“ zdôrazňuje Majerský.

Jedinou cestou, ako sa dostať z kritickej situácie na Slovensku, je podľa neho riadiť sa odporučeniami nielen vedcov, ale aj krízových manažérov, ktorí dokážu pomôcť pri nastavovaní priorít procesu. Dôsledkom nesprávnych rozhodnutí a nevhodnej komunikácie sú totiž podľa Majerského veľké problémy v zdravotníctve, školstve, veľkým skupinám obyvateľstva hrozí strata živobytia, pričom podpora podnikateľom, zástupcom gastropriemyslu, kultúry, športu i ďalších odvetví doposiaľ nebola dostatočná.

Zdieľanie článku

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
viac článkov

Súvisiace články

KDH povedie aj ďalšie dva roky Milan Majerský

Lídrom Kresťanskodemokratického hnutia bude aj počas nasledujúcich dvoch rokov prešovský župan Milan Majerský. Podpredsedami hnutia zostávajú Marián Čaučík, Igor Janckulík a Tomáš Merašický, súčasťou predsedníctva KDH

Dostávajte nové info

Ste zvedaví na naše riešenia? Nechajte nám svoj e-mail a naše návrhy si v schránke nájdete vždy čerstvé.