Nemôcť ísť bez testu do prírody je nezmysel, tvrdí Grey z KDH

Bratislava, 19. január 2021 – Podmienka negatívneho antigénového testu na cestu do prírody je nezmyselná takisto ako fakt, že ľudí pracujúcich z domu nútime ísť na test, tvrdí lekárka a vysokoškolská profesorka Eva Grey (KDH).

„Prechádzky a šport v prírode zvyšujú imunitu a je pri nich minimálne riziko nákazy. Mnohí ľudia na home office by vôbec nemuseli chodiť na testy, lebo pri testovaní je väčšia šanca, že sa nakazia, ako pri ich terajšom bežnom životnom štýle,“ upozorňuje Grey. Odborníčka odporúča vláde prehodnotiť podmienenie vychádzky do prírody negatívnym testom.

Ďalšie celoplošné testovanie, ktoré sa spustilo napriek názorom expertov či vládnych partnerov, považuje KDH za politické rozhodnutie. Hnutie podporuje testovanie, ale hybridné v ohniskách nákazy – teda kombináciu plošného regionálneho a cieleného testovania mobilnou formou v miestach prirodzeného združovania kolektívov (napr. domovy sociálnych služieb, firmy, inštitúcie a podobne).

„Nevyhnutný je tiež prehľadný krátkodobý, strednodobý a dlhodobý očkovací plán s konkrétnou personálnou zodpovednosťou s cieľom zrýchliť očkovanie,“ uviedol predseda KDH Milan Majerský. Pre čo najväčšiu ochranu všetkých občanov KDH podporuje aj obmedzenie pohybu a sociálnych kontaktov, ale s maximálnym ohľadom na udržanie ekonomiky a finančnou podporou ohrozených odvetví.

KDH pre zvládnutie pandémie dlhodobo navrhuje opatrenia, ktoré si vyžadujú jasný plán, rešpektovanie odborníkov a efektívnu pomoc občanom. Aktuálna kritická situácia v zdravotníckych zariadeniach, nedostatok zdravotníkov i hrozba straty živobytia veľkých skupín obyvateľstva je podľa hnutia dôsledkom nielen nedostatočného systémového riadenia a komunikácie súčasnej vlády, ale zároveň dedičstvo zlého vládnutia predošlých vlád Smeru-SD.

Zdieľanie článku

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
viac článkov

Súvisiace články

Dostávajte nové info

Ste zvedaví na naše riešenia? Nechajte nám svoj e-mail a naše návrhy si v schránke nájdete vždy čerstvé.