Odkaz Jána Kuciaka je žiť poctivo, hľadať pravdu a bojovať za spravodlivosť

Odkaz zosnulého Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej je podľa predsedu KDH Milana Majerského jednoznačný a stále aktuálny – žiť poctivo, hľadať pravdu a bojovať za spravodlivosť. „Tento násilný odchod zo sveta dvoch nevinných mladých ľudí zasiahol všetkých. Ukázal nám, že bezbrehá túžba po moci a peniazoch sa nezastaví pred ničím a je schopná všetkého, vrátane siahnutia na životy. Tomu hovoríme jasné nie,“ uviedol predseda KDH Milan Majerský.

Kresťanskí demokrati v tomto duchu oceňujú zmenu, ktorá prišla pred necelým rokom s výmenou vlády. „Na odsúdenie hlavných vinníkov vraždy stále čakáme, ale ľady sa pohli. Nejde len o prácu polície a súdov, musíme trpezlivo a dôsledne budovať systém, v ktorom pravidlá budú platiť rovnako pre všetkých, od bežného človeka po premiéra. Len tak zostane Slovensko atraktívne ako krajina pre svojich občanov,“ vysvetlil Milan Majerský. Ľudia podľa jeho slov musia cítiť pokoru a úprimný záujem o riešenie problémov zo strany vlády, ako aj poctivý a spravodlivý prístup bez ohľadu na to, o koho ide.

KDH patrí ku skúseným a poctivým stranám, ktoré vedia, čo je bremeno zodpovednosti. „Sme pripravení pomôcť. Máme skúsenosti a vieme, čo je zodpovednosť, ktorá sa nedá niesť bez poctivého prístupu,“ uzavrel Milan Majerský s tým, že cesta k zmenenému prístupu musí pokračovať, až sa stane novým štandardom.

 

foto: Roman Belogorodov / Shutterstock.com

Zdieľanie článku

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
viac článkov

Súvisiace články

KDH žiada vytvorenie ministerstva športu SR

Kresťanskodemokratické hnutie navrhuje zriadiť samostatné ministerstvo športu. Kým vyspelé krajiny si uvedomujú jeho dôležitosť, u nás je šport na chvoste záujmu vlády. Negatívnymi hrozbami sú výpadok

Dostávajte nové info

Ste zvedaví na naše riešenia? Nechajte nám svoj e-mail a naše návrhy si v schránke nájdete vždy čerstvé.