Pandémiu neporazíme hádkami cez médiá, v hre sú životy ľudí

Bratislava 12. október – Vládni predstavitelia by mali prestať s nedôstojným hašterením na sociálnych sieťach a cez médiá a viac sa venovať hľadaniu jednotných účinných riešení, ako zastaviť rýchle šírenie koronavírusu na Slovensku, aby sme predišli tragickému scenáru. V reakcii na koaličný spor premiéra Igora Matoviča a podpredsedu vlády Richarda Sulíka to uviedlo KDH.

„Statusmi na Facebooku pandémiu neporazíme. Nejednota vo vládnej koalícii oslabuje účinnosť zápasu s koronavírusom. Slovensko v tejto náročnej dobe potrebuje zodpovedných politikov, štátnikov, ktorým budú ľudia dôverovať a na ktorých sa môžu spoľahnúť,“ uviedol predseda KDH Milan Majerský.

Ako ďalej zdôraznil, predstavitelia vládnej koalície si musia názorové nezhody vyriešiť osobne za zatvorenými dverami, nie pred zrakmi celého národa. V týchto kritických dňoch podľa neho nemôžu uprednostňovať získavanie priazne a lajkov svojich podporovateľov pred konštruktívnym rokovaním, spochybňujú tým totiž prijaté opatrenia a demoralizujú občanov.

Chorobu porazíme len spoločným a zodpovedným prístupom všetkých. „Covid-19 nemá regionálne, koaličné ani opozičné korene. Choroba ohrozuje človeka a ten musí byť na prvom mieste,“ zdôraznil Majerský. KDH zároveň opätovne apeluje na potrebu primeranosti a proporcionality prijímaných opatrení na zabránenie šíreniu koronavírusu.

„Súhlasíme, že treba chrániť najmä najzraniteľnejšie skupiny obyvateľstva, to bezpochyby, prijaté opatrenia by však mali byť spravodlivé a primerané. Ak bude napríklad povinnosť dodržiavať 15 štvorcových metrov na jedného človeka platiť v obchodoch, prečo by nemohla aj vo veľkej katedrále?“ upozorňuje Milan Majerský. Líder kresťanských demokratov zároveň ďakuje občanom za doterajšie rešpektovanie nariadení a vyzýva ich k zodpovednému správaniu.

Zdieľanie článku

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
viac článkov

Súvisiace články

KDH žiada vytvorenie ministerstva športu SR

Kresťanskodemokratické hnutie navrhuje zriadiť samostatné ministerstvo športu. Kým vyspelé krajiny si uvedomujú jeho dôležitosť, u nás je šport na chvoste záujmu vlády. Negatívnymi hrozbami sú výpadok

Dostávajte nové info

Ste zvedaví na naše riešenia? Nechajte nám svoj e-mail a naše návrhy si v schránke nájdete vždy čerstvé.