Požiadavky zamestnávateľov a podnikateľov v cestovnom ruchu sú relevantné

Toto odvetvie tvorí 160 000 pracovných miest, ktoré sú dnes vzhľadom na epidemiologickú situáciu v súvislosti s Covid – 19 a neschopnosť Vlády SR reálne ohrozené.

„Ministerstvo dopravy v súčasnosti nevie pružne reagovať na potreby cestovného ruchu, čo má za následok, že mnoho subjektov v tomto segmente sa nachádza na hranici krachu. Potrebujeme jasné a predvídateľné epidemiologické pravidlá, na základe ktorých bude cestovný ruch na Slovensku v nasledujúcich mesiacoch fungovať“, povedal Milan Kabina, člen Predsedníctva KDH.

„Nevyhnutnosťou je taktiež urýchlené zníženie DPH na všetky služby v cestovnom ruchu na úroveň 10%. Tento krok systémovo pomôže zastabilizovať segment cestovného ruchu a udržat aspoň väčšiu časť pracovných miest. Nižšia DPH nám zaručí väčšiu konkurencie schopnosť v porovnaní so susednými krajinami, pretože niektoré štáty v okolí majú DPH na úrovni 10% dokonca Rakúsko má 5% DPH na gastronomické služby,“ doplnil predseda KDH Milan Majerský.

„Vyzývame Vládu SR, aby v krátkom čase reagovala na požiadavky Asociácie hotelov a reštaurácií Slovenska,“ dodal Kabina.

Zdieľanie článku

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
viac článkov

Súvisiace články

Dostávajte nové info

Ste zvedaví na naše riešenia? Nechajte nám svoj e-mail a naše návrhy si v schránke nájdete vždy čerstvé.