Prorodinná samospráva žiada väčší počet osôb na bohoslužbách

Iniciatíva Prorodinná samospráva žiada Vládu SR o zvýšenie limitu počtu osôb účastných na bohoslužbách. „Miestna samospráva je pripravená personálne, ako aj technicky, vytvoriť podmienky pre bezpečné slávenie bohoslužieb a vymoženie dodržiavania všetkých nariadených hygienických opatrení. Myslíme si, že významný podiel samospráv na úspešnom zvládnutí plošného testovania obyvateľstva môže byť pre Vás dostatočnou zárukou toho, že v spolupráci so správcami farností v našich obciach a mestách, zvládneme spoluzabezpečiť aj voľnejší režim slávenia svätých omší,“ uviedli predstavitelia členských samospráv v liste predsedovi vlády.

Kresťanskodemokratické hnutie dlhodobo ponúka a podporuje konštruktívne riešenia. V nadväznosti na iniciatívu hnutia umožniť vyššiu účasť veriacich na bohoslužbách za dodržania prísnych pravidiel podporujeme takto cielenú aktivitu Prorodinnej samosprávy.

Zdieľanie článku

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
viac článkov

Súvisiace články

KDH žiada vytvorenie ministerstva športu SR

Kresťanskodemokratické hnutie navrhuje zriadiť samostatné ministerstvo športu. Kým vyspelé krajiny si uvedomujú jeho dôležitosť, u nás je šport na chvoste záujmu vlády. Negatívnymi hrozbami sú výpadok

Dostávajte nové info

Ste zvedaví na naše riešenia? Nechajte nám svoj e-mail a naše návrhy si v schránke nájdete vždy čerstvé.