Rok 2020 našich europoslancov: Ivan Štefanec

Joyeux Noël, Frohe Weihnachten, Wesołych Świąt…v týchto a v mnohých iných jazykoch si v Európskom parlamente každoročne želáme Veselé Vianoce. Každý národ má svoje vlastné a typické vianočné zvyky, no to, čo nás všetkých spája, je očakávanie radostnej zvesti o narodení nášho Spasiteľa Ježiša Krista.

Keď nemôžeme byť s našimi blízkymi, tak sa s nimi spojíme pomocou moderných technológií. Podstatné je to, že na nich myslíme a vyčleníme im pomyselné miesto pri Štedrovečernom stole a aj v našom vnútri. Internet a komunikačné nástroje dnes hrajú dôležitejšiu úlohu, ako kedykoľvek predtým. Vďaka nim môžu študenti pokračovať v štúdiu, firmy oslovovať zákazníkov a zamestnanci vykonávať svoju prácu. Teší ma, že som sa stal slovenským digitálnym ambasádorom a môžem pomôcť aj v tejto oblasti. V Európskom parlamente pracujem aj na tom, aby bol internet rýchlejší, dostupnejší a lacnejší pre každého občana. Tento rok sa mi podarilo naviac aj zlepšiť ochranu spotrebiteľa v internetovom priestore a tiež posilniť spotrebiteľské práva na opravu výrobkov.

Snažím sa vždy aj myslieť na tých, ktorým je ubližované. Potešilo ma, že môj pôvodný návrh, aj s českou kolegyňou Šojdrovou, aby Sacharovovu cenu získala bieloruská prezidentská kandidátka Sviatlana Cichanovská, bol rozšírený na celú bieloruskú opozíciu a následne sa úspešne presadil. Mali by sme vždy povzbudiť ľudí v spoločnom boji za občiansku a náboženskú slobodu.

Ako každý rok, aj tento rok som vydal kalendár so slovenskými kostolmi a realizoval som aj projekt s názvom „Recepty starých mám“, v rámci ktorého sme zbierali takmer zabudnuté poklady kulinárskeho umenia našich starých a prastarých rodičov po celom Slovensku. Budú vydané aj v anglickom preklade. Ak máte o túto brožúrku záujem, napíšte prosím na adresu recepty@ivanstefanec.sk a bezplatne Vám ju zašlem. Aj takýmto spôsobom chcem prispieť k šíreniu povedomia o našej kultúre a tradíciách.

Prajem Vám všetkým radostné prežitie Vianočných sviatkov a všetko dobré do Nového roka 2021. Teším sa na spoluprácu a osobné stretnutia, ktoré ma vždy obohatia a dodajú mi silu a energiu do mojej ďalšej práce.

Zdieľanie článku

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
viac článkov

Súvisiace články

Vyhlásenie KDH k udalostiam v Česku

Česká republika je pre Slovensko historicky najdôležitejší partner a jeho bezpečnosť priamo súvisí s našou. Ak sa potvrdia medializované informácie, ide o obrovský zásah do

Dostávajte nové info

Ste zvedaví na naše riešenia? Nechajte nám svoj e-mail a naše návrhy si v schránke nájdete vždy čerstvé.