Rok 2020 našich europoslancov: Ivan Štefanec

Joyeux Noël, Frohe Weihnachten, Wesołych Świąt…v týchto a v mnohých iných jazykoch si v Európskom parlamente každoročne želáme Veselé Vianoce. Každý národ má svoje vlastné a typické vianočné zvyky, no to, čo nás všetkých spája, je očakávanie radostnej zvesti o narodení nášho Spasiteľa Ježiša Krista.

Keď nemôžeme byť s našimi blízkymi, tak sa s nimi spojíme pomocou moderných technológií. Podstatné je to, že na nich myslíme a vyčleníme im pomyselné miesto pri Štedrovečernom stole a aj v našom vnútri. Internet a komunikačné nástroje dnes hrajú dôležitejšiu úlohu, ako kedykoľvek predtým. Vďaka nim môžu študenti pokračovať v štúdiu, firmy oslovovať zákazníkov a zamestnanci vykonávať svoju prácu. Teší ma, že som sa stal slovenským digitálnym ambasádorom a môžem pomôcť aj v tejto oblasti. V Európskom parlamente pracujem aj na tom, aby bol internet rýchlejší, dostupnejší a lacnejší pre každého občana. Tento rok sa mi podarilo naviac aj zlepšiť ochranu spotrebiteľa v internetovom priestore a tiež posilniť spotrebiteľské práva na opravu výrobkov.

Snažím sa vždy aj myslieť na tých, ktorým je ubližované. Potešilo ma, že môj pôvodný návrh, aj s českou kolegyňou Šojdrovou, aby Sacharovovu cenu získala bieloruská prezidentská kandidátka Sviatlana Cichanovská, bol rozšírený na celú bieloruskú opozíciu a následne sa úspešne presadil. Mali by sme vždy povzbudiť ľudí v spoločnom boji za občiansku a náboženskú slobodu.

Ako každý rok, aj tento rok som vydal kalendár so slovenskými kostolmi a realizoval som aj projekt s názvom „Recepty starých mám“, v rámci ktorého sme zbierali takmer zabudnuté poklady kulinárskeho umenia našich starých a prastarých rodičov po celom Slovensku. Budú vydané aj v anglickom preklade. Ak máte o túto brožúrku záujem, napíšte prosím na adresu recepty@ivanstefanec.sk a bezplatne Vám ju zašlem. Aj takýmto spôsobom chcem prispieť k šíreniu povedomia o našej kultúre a tradíciách.

Prajem Vám všetkým radostné prežitie Vianočných sviatkov a všetko dobré do Nového roka 2021. Teším sa na spoluprácu a osobné stretnutia, ktoré ma vždy obohatia a dodajú mi silu a energiu do mojej ďalšej práce.

Zdieľanie článku

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
viac článkov

Súvisiace články

KDH žiada vytvorenie ministerstva športu SR

Kresťanskodemokratické hnutie navrhuje zriadiť samostatné ministerstvo športu. Kým vyspelé krajiny si uvedomujú jeho dôležitosť, u nás je šport na chvoste záujmu vlády. Negatívnymi hrozbami sú výpadok

Dostávajte nové info

Ste zvedaví na naše riešenia? Nechajte nám svoj e-mail a naše návrhy si v schránke nájdete vždy čerstvé.