Štát musí ochrániť rozhodujúce povolania pre kritické dni pandémie

Štát musí bezpodmienečne ochrániť kľúčové profesie, najmä lekárov, zdravotníkov, sociálnych pracovníkov, hasičov a silové zložky, ktoré budú v kritických dňoch pandémie rozhodujúce. Nemôžeme si dovoliť stratiť ich služby, apeluje KDH na nárast pacientov Covid-19 s tým, že je nutné zabezpečiť im rýchle testovanie, dostatočné ochranné pomôcky a primerané odmeňovanie. 

Pre zvládnutie rýchlo rastúcej druhej vlny pandémie na Slovensku bude dôležité zachovať pokoj, rozvahu a ochrániť rozhodujúce povolania. Štát musí urobiť všetko pre to, aby sa dôsledne postaral o lekárov, zdravotníkov, opatrovateľov, sociálnych pracovníkov, policajtov, vojakov i každého, kto v prvej línii poskytuje služby najzraniteľnejším skupinám obyvateľstva,“ zdôraznil predseda KDH Milan Majerský. Zachovanie dostatočných personálnych kapacít musí byť podľa neho jedným zo základných cieľov opatrení na boj s pandémiou.

Podľa KDH musí štát predstaviteľom kľúčových profesií nevyhnutne zabezpečiť rýchle a dostupné testovanie ich a ich blízkych, dostatok ochranných pomôcok, ako sú rúška, respirátory, ochranné štíty, rukavice či dezinfekcia, ale aj primerané odmeňovanie za náročnú službu v rizikovom prostredí. „Tí, ktorí budú v nasledujúcich náročných dňoch doslova rozhodujúci, si zaslúžia nielen náš potlesk, ale za zvýšenú fyzickú a psychickú záťaž aj adekvátne finančné ohodnotenie,“ apeluje Majerský. 

KDH zároveň upozorňuje na potrebu včasnej finančnej pomoci odvetviam, ktoré sú najviac ohrozené opatreniami proti Covid-19, aby sa predišlo rozsiahlym sociálnym a ekonomickým dopadom. Hnutie tiež ďakuje občanom za doterajšie rešpektovanie nariadení a vyzýva ich k zodpovednému správaniu.

Zdieľanie článku

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
viac článkov

Súvisiace články

KDH žiada vytvorenie ministerstva športu SR

Kresťanskodemokratické hnutie navrhuje zriadiť samostatné ministerstvo športu. Kým vyspelé krajiny si uvedomujú jeho dôležitosť, u nás je šport na chvoste záujmu vlády. Negatívnymi hrozbami sú výpadok

Dostávajte nové info

Ste zvedaví na naše riešenia? Nechajte nám svoj e-mail a naše návrhy si v schránke nájdete vždy čerstvé.