Vyhlásenie KDH k aktuálnej situácii: Rekonštrukcia vlády SR

Sme svedkami bezprecedentnej nedôvery občanov k vláde SR, ktorá denne dáva dôkazy, že riadenie štátu nezvláda, a tým aj dôvody na zásadnú rekonštrukciu. KDH podporuje kvalitatívnu zmenu spôsobu vládnutia i komunikácie s občanmi, a teda aj rekonštrukciu vlády týkajúcu sa zástupcov všetkých vládnych strán. Malo by dôjsť k takým zmenám, ktoré do riadenia štátu prinesú systém, nielen kozmetické zmeny.

Podporíme a privítame každý krok, ktorý pomôže ľuďom na Slovensku, predčasné voľby sú však krajný prostriedok. Hoci máme zásadné výhrady k súčasnej vláde, myslíme si, že pád vlády by ešte viac prehĺbil aktuálnu ťaživú situáciu na Slovensku. V prípade, že by k predčasným voľbám predsa došlo, KDH je pripravené priniesť zodpovedný a predvídateľný štýl politiky.

Dvanásť rokov ukázalo, že riešením pre Slovensko nie je vláda Smeru a ostatný rok ukazuje, že riešením nie je ani vláda strán bez programového a odborného zázemia.

Zdieľanie článku

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
viac článkov

Súvisiace články

KDH žiada vytvorenie ministerstva športu SR

Kresťanskodemokratické hnutie navrhuje zriadiť samostatné ministerstvo športu. Kým vyspelé krajiny si uvedomujú jeho dôležitosť, u nás je šport na chvoste záujmu vlády. Negatívnymi hrozbami sú výpadok

Dostávajte nové info

Ste zvedaví na naše riešenia? Nechajte nám svoj e-mail a naše návrhy si v schránke nájdete vždy čerstvé.