Vyhlásenie KDH ku kvótam 50 ľudí pre vybrané podujatia a k vyhláseniu núdzového stavu

KDH rešpektuje rozhodnutia odborníkov a vyzýva k zodpovednému správaniu občanov. Plošný zákaz hromadných podujatí však zároveň považujeme za neprimeraný a nelogický. 

Vítame snahu hľadať riešenia v oblasti kultúrnych, športových a náboženských podujatí. Paušálne určenie kvóty 50 účastníkov bez ohľadu na veľkosť priestorov a typ podujatia však považujeme za neukončený proces, keďže mu chýba primeranosť a proporčnosť. 

Je zásadný rozdiel v kapacite kaplnky a katedrály, štadióna a telocvične. Iný je koncert vážnej hudby a iná diskotéka. Paušálne nariadenia, ktoré to nereflektujú, prirodzene vyvolávajú otázniky verejnosti.    

„Nové nariadenia musia byť zároveň v primeranom rozsahu sprevádzané kompenzačnými finančnými opatreniami osobitne v oblasti športu a kultúry. Bez tejto podpory výrazné obmedzenia fakticky znemožňujú nielen činnosť, ale aj prežitie mnohých organizácií,“ uviedol predseda KDH Majerský, podľa ktorého to môže mať za následok rozsiahle sociálne a ekonomické dopady.

Núdzový stav je súbor vážnych ústavných oprávnení štátu obmedzujúcich občana. Každé opatrenie by preto malo byť nevyhnutne logické a jasne odôvodniteľné.

Zdieľanie článku

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
viac článkov

Súvisiace články

KDH žiada vytvorenie ministerstva športu SR

Kresťanskodemokratické hnutie navrhuje zriadiť samostatné ministerstvo športu. Kým vyspelé krajiny si uvedomujú jeho dôležitosť, u nás je šport na chvoste záujmu vlády. Negatívnymi hrozbami sú výpadok

Dostávajte nové info

Ste zvedaví na naše riešenia? Nechajte nám svoj e-mail a naše návrhy si v schránke nájdete vždy čerstvé.