Vyjadrenie KDH k ohlásenej demisii ministra zdravotníctva

Minister zdravotníctva prevzal rezort v dezolátnom stave ako dedičstvo predchádzajúcich vlád a v kritickom čase pandémie, na ktorú nebol pripravený nik. Tým však nemožno ospravedlniť manažérske zlyhania, ktoré sprevádzali výkon jeho funkcie.

Zdravotníctvo dlhodobo potrebuje razantnejšie presadenie dôležitých rozhodnutí v prospech ochrany zdravia ľudí a demisia ministra v tomto duchu dáva nádej. Žiadna demisia však nepomôže, ak nový minister nebude autonómna osobnosť, ktorú bude rešpektovať tak vláda na čele s premiérom, ako aj Národná rada SR. Vláda musí pochopiť, že pri riadení štátu ide o ľudí, nie o vlastné záujmy a pozície.

Očakávame, že nové vedenie ministerstva zdravotníctva bude sprevádzať kompetentnosť, systémovosť, pripravenosť zvládať krízový manažment a ochota komunikovať so všetkými zdravotníckymi stavovskými organizáciami. Nový minister zdravotníctva bude stáť pred náročnou úlohou získať stratenú dôveru spoločnosti.

„Je kľúčové, aby nezostalo iba pri výmene ministra, ale aby sa radikálne zlepšilo riadenie zdravotníctva i štátu ako celku,“ doplnil predseda KDH Milan Majerský.

Zdieľanie článku

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
viac článkov

Súvisiace články

KDH povedie aj ďalšie dva roky Milan Majerský

Lídrom Kresťanskodemokratického hnutia bude aj počas nasledujúcich dvoch rokov prešovský župan Milan Majerský. Podpredsedami hnutia zostávajú Marián Čaučík, Igor Janckulík a Tomáš Merašický, súčasťou predsedníctva KDH

Dostávajte nové info

Ste zvedaví na naše riešenia? Nechajte nám svoj e-mail a naše návrhy si v schránke nájdete vždy čerstvé.