120 miliónov pre gastro a cestovný ruch je iba divadlo

Kabina z KDH: 120 miliónov pre gastro a cestovný ruch je iba divadlo, pomôže len zníženie DPH

Veľkolepé rozdávanie 120 miliónov pre gastrosektor  a cestovný ruch sa v praxi absolútne míňa efektu. Vláda prišla s pomocou, ktorá tu mala byť už dávno a len spätne vypláca straty príjmu, ktoré boli pozastavené od konca októbra minulého roku. Upozorňuje člen Predsedníctva KDH Milan Kabina.

,,To, čo tento sektor naozaj potrebuje, je po vzore Rakúska či Maďarska aspoň dočasne znížiť DPH na 5%. Otvorme terasy za dodržiavania prísnych hygienických opatrení a realizujme také systémové kroky na pomoc pre jeden z najviac zasiahnutých sektorov, ktoré im aj reálne pomôžu,“ zdôrazňuje Kabina. Každý, kto pracuje v cestovnom ruchu a gastre, si podľa neho na seba vie zarobiť peniaze sám. Potrebuje na to iba priestor a efektívnosť opatrení, ktoré mu to umožnia.

,,Navyše čerpanie týchto prostriedkov z pomoci je natoľko prísne, že mnoho podnikov nespĺňa podmienky a tí, ktorí by tak mohli urobiť, už dávno skrachovali“, dopĺňa Kabina a upozorňuje na odhad zhruba 60% skrachovaných gastro prevádzok a 40 000 pracovných miest v sektore služieb. Situácia je alarmujúca aj pri pohľade na zhruba 500 odstúpených prevádzok a nehnuteľností z oblasti hotelierstva a gastrosektoru.

Transparentný účet: SK87 0900 0000 0052 1341 9510

Informácie o spracúvaní osobných údajov
Ⓒ 2023 - KDH | Všetky práva vyhradené

Dostávajte nové info

Ste zvedaví na naše riešenia? Nechajte nám svoj e-mail a naše návrhy si v schránke nájdete vždy čerstvé.
Name*