Ako je možné, že úspešná firma z verejného obstarávania ohľadom stavebného dozoru pre nemocnicu v Prešove ponúkla tretinovú cenu?

Podpredseda KDH a poslanec NR SR Peter Stachura dnes zverejnil ďalšie závažné podozrenia týkajúce sa výstavby novej Vojenskej nemocnice v Prešove. Podľa verejne dostupných informácií o výsledkoch verejného obstarávania na stavebný dozor z októbra 2025 bola víťazná ponuka len tretinová oproti predpokladanej hodnote.

Kým štát odhadoval cenu zákazky na 9 miliónov eur, víťazná firma ju garantuje urobiť za necelé 3,3 milióna. Navyše, v Centrálnom registri zmlúv dodnes nie je zverejnená žiadna platná zmluva s víťazom, čo vyvoláva podozrenia, či stavbu vôbec niekto reálne dozoruje.

Podpredseda KDH a expert hnutia na zdravotníctvo Peter Stachura žiada od ministra obrany Roberta Kaliňáka a všetkých kompetentných okamžité vysvetlenie týchto podozrení a transparentné konanie. „Pýtame sa pána Kaliňáka a všetkých zodpovedných, ako je možné, že očakávali, že daná zákazka má stáť deväť miliónov eur, keď firma, ktorá vyhrala, dokáže túto zákazku urobiť za tri milióny eur, a dokonca riadne deklarovala, že to dokáže urobiť s primeraným ziskom a bude vyplácať adekvátnu mzdu všetkým zamestnancom, ktorí budú robiť daný dozor. A navyše, keď sme si v Centrálnom registri zmlúv pozerali, či s touto firmou už bola podpísaná nejaká zmluva, nenašli sme žiadnu. Pýtame sa preto, kto dozoruje stavbu v Prešove? Je vôbec podpísaná nejaká zmluva na dozor stavebných prác v Prešove?“ uviedol podpredseda KDH a poslanec NR SR Peter Stachura.

Mohlo by vás zaujímať

Dostávajte naše novinky e‑mailom

Ste zvedaví na naše riešenia? Nechajte nám svoj e-mail a naše návrhy si v schránke nájdete vždy čerstvé.

Zdieľanie článku:

Dostávajte nové info

Ste zvedaví na naše riešenia? Nechajte nám svoj e-mail a naše návrhy si v schránke nájdete vždy čerstvé.
Name*