Celé znenie otvoreného listu politickým predstaviteľom

Slovensko o pár dní navštívi jedna z najväčších osobností súčasného sveta – pápež František. Človek pokoja, ktorý sa usiluje do dnešných rozbúrených čias prinášať zmierenie a odpustenie. 

Hodnoty tak veľmi potrebné aj pre našu krajinu, ktorá je dnes rozdelená na viaceré znepriatelené a bojujúce tábory. Či už v politike, na Facebooku alebo na ulici.

Trojdňová návšteva pápeža sa ukazuje nielen ako obrovská pocta, ale tiež ako dôležité posolstvo a pozvanie pre každého z nás vybrať si cestu upokojenia namiesto nenávisti.

Zvlášť politici sú často tí, ktorí rozdúchavajú vášne a národ tak vedú k napätiu, hnevu a rozdeleniu.  

Preto chceme týmto otvoreným listom vyzvať politických predstaviteľov: dajme si tri dni pauzu. Pokúsme sa spoločne o tri dni bez zahlcovania verejného priestoru znepriatelenými prejavmi, bez osočovania oponentov aj bez nenávistných statusov. Doprajme si tri dni pokoja.

Aspoň tri dni úcty k druhým – aj tým, ktorí majú opačný názor. Búrok a napätia je v spoločnosti viac než dosť. Je čas prispieť k pokoju a nevíriť prach za každú cenu.

Láskavosť je pevný a vytrvalý úmysel vždy chcieť dobro pre ostatných, dokonca aj pre tých, čo sú k nám nepriateľskí,“ pozýva pápež František.

Veríme, že minimálne v čase jeho návštevy dokážeme my, politickí predstavitelia, vypočuť jeho pozvanie a pre dobro nášho národa pôjdeme príkladom ako tí, ktorí vedia inšpirovať k pokoju, stíšeniu sa a zjednoteniu. 

Želajme si dni pokoja.

Transparentný účet: SK87 0900 0000 0052 1341 9510

Informácie o spracúvaní osobných údajov
Ⓒ 2023 - KDH | Všetky práva vyhradené

Dostávajte nové info

Ste zvedaví na naše riešenia? Nechajte nám svoj e-mail a naše návrhy si v schránke nájdete vždy čerstvé.
Name*