Celé znenie otvoreného listu politickým predstaviteľom

Slovensko o pár dní navštívi jedna z najväčších osobností súčasného sveta – pápež František. Človek pokoja, ktorý sa usiluje do dnešných rozbúrených čias prinášať zmierenie a odpustenie. 

Hodnoty tak veľmi potrebné aj pre našu krajinu, ktorá je dnes rozdelená na viaceré znepriatelené a bojujúce tábory. Či už v politike, na Facebooku alebo na ulici.

Trojdňová návšteva pápeža sa ukazuje nielen ako obrovská pocta, ale tiež ako dôležité posolstvo a pozvanie pre každého z nás vybrať si cestu upokojenia namiesto nenávisti.

Zvlášť politici sú často tí, ktorí rozdúchavajú vášne a národ tak vedú k napätiu, hnevu a rozdeleniu.  

Preto chceme týmto otvoreným listom vyzvať politických predstaviteľov: dajme si tri dni pauzu. Pokúsme sa spoločne o tri dni bez zahlcovania verejného priestoru znepriatelenými prejavmi, bez osočovania oponentov aj bez nenávistných statusov. Doprajme si tri dni pokoja.

Aspoň tri dni úcty k druhým – aj tým, ktorí majú opačný názor. Búrok a napätia je v spoločnosti viac než dosť. Je čas prispieť k pokoju a nevíriť prach za každú cenu.

Láskavosť je pevný a vytrvalý úmysel vždy chcieť dobro pre ostatných, dokonca aj pre tých, čo sú k nám nepriateľskí,“ pozýva pápež František.

Veríme, že minimálne v čase jeho návštevy dokážeme my, politickí predstavitelia, vypočuť jeho pozvanie a pre dobro nášho národa pôjdeme príkladom ako tí, ktorí vedia inšpirovať k pokoju, stíšeniu sa a zjednoteniu. 

Želajme si dni pokoja.

Zdieľanie článku

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
viac článkov

Súvisiace články

Dostávajte nové info

Ste zvedaví na naše riešenia? Nechajte nám svoj e-mail a naše návrhy si v schránke nájdete vždy čerstvé.