Celoslovenská Rada KDH schválila 4 kandidátov na županov a primátorku Trnavy

Celoslovenská rada KDH dnes vo Zvolene schválila kandidátov na predsedov VÚC v štyroch samosprávnych krajoch a primátorku krajského mesta Trnava. Celorepublikový orgán hnutia nominoval ako kandidáta na župana v Prešovskom kraji predsedu KDH a VÚC Milana Majerského, v Žilinskom kraji podpredsedu KDH a VÚC Igora Janckulíka, v Nitrianskom kraji členku predsedníctva KDH a poslankyňu VÚC Martinu Holečkovú a v Trenčianskom kraji krajského predsedu KDH Petra Máťoša. Na primátorku Trnavy je nominovaná Zuzana Bošnáková. Jednotliví kandidáti sa k nominácii záväzne vyjadria jednotlivo v nasledujúcom období. 

Schválením celoslovenskou radou je proces nominácie formálne uzavretý. V najbližších týždňoch bude priestor, aby jednotliví kandidáti informovali o ďalších krokoch v súvislosti s ich kandidatúrou,“ uviedol predseda KDH Milan Majerský. Líder kresťanských demokratov zároveň vyjadril vďaku za nomináciu obhájiť prešovského župana, ktorý momentálne zastáva. „Prešovský kraj čaká ešte veľa práce, aby pokračoval v pomoci ľuďom. V najbližšom období budem informovať o mojich ďalších krokoch v nadväznosti na dôveru, ktorú mi vyjadril celorepublikový orgán hnutia. Kľúčové je však pracovať tak, aby sme posúvali dopredu celú našu krajinu,“ doplnil. 

Podpredseda KDH a žilinskej župy Igor Janckulík si váži nomináciu na predsedu Žilinského samosprávneho kraja a verí, že ,existuje ešte veľký potenciál rastu Žilinského kraja, ktorý je doposiaľ v mnohom nevyčerpaný. „Som presvedčený, že systematickou prácou, odborným plánovaním a dobrým vedením dokáže náš kraj rásť,“ povedal Janckulík. 

Celoslovenskou radou KDH nominovaná kandidátka na nitriansku županku Martina Holečková zdôrazňuje Slovensko dnes, nielen v dôsledku vojny na Ukrajine, prežíva náročnú situáciu, keď je mimoriadne dôležité stáť pri ľuďoch a pomáhať im. „Túto víziu účinnej pomoci je potrebné pretaviť aj do života v Nitrianskom kraji. Je čas zomknúť sa, spojiť svoje sily a ukázať, že poctivá mravčia práca dokáže urobiť viac ako sľuby. Náš kraj potrebuje po dvoch desaťročiach zmenu,“ uviedla. 

,,Som rád, že v KDH je nová vlna odvážnych predstaviteľov, ktorí sa neboja zdvihnúť vlajku kresťanskej demokracie, postavenú na zodpovednej, konštruktívnej a vytrvalej práci. Toto je výzva aj pre trenčiansku župu, ktorá potrebuje zmeniť politické myslenie a svoju tvár,“ vyhlásil krajský predseda hnutia Peter Máťoš s tým, že v najbližšom období oznámi, ako naloží s nomináciou celoslovenskej rady KDH. 

V Trnave nominovala celoslovenská rada KDH ako kandidátku na primátorku krajského mesta Zuzanu Bošnákovú. „Nomináciu si veľmi vážim. Teraz nie je čas na reči, ale na tvrdú robotu a riešenia pre ľudí. Spolu so širším tímom podporovateľov urobím všetko pre to, aby Trnava reprezentovala takúto cestu,“ uviedla Bošnáková. 

KDH zároveň podčiarkuje, že kresťanskí demokrati pomohli vždy v minulosti zvládnuť krízové časy. „Dnes sme uprostred takýchto kritických čias a KDH je pripravené pomôcť ich znovu zvládnuť. Som hrdý, že celoslovenskou radou schválení kandidáti na županov a krajskú primátorku sú odhodlaní vstúpiť do tejto náročnej úlohy v spojených voľbách a verím, že ich na regionálnych i lokálnych úrovniach budú nasledovať mnohí ďalší,“ uzavrel predseda KDH Majerský. 

Zdieľanie článku

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
viac článkov

Súvisiace články

Dostávajte nové info

Ste zvedaví na naše riešenia? Nechajte nám svoj e-mail a naše návrhy si v schránke nájdete vždy čerstvé.