Celoslovenská Rada KDH schválila 4 kandidátov na županov a primátorku Trnavy

Celoslovenská rada KDH dnes vo Zvolene schválila kandidátov na predsedov VÚC v štyroch samosprávnych krajoch a primátorku krajského mesta Trnava. Celorepublikový orgán hnutia nominoval ako kandidáta na župana v Prešovskom kraji predsedu KDH a VÚC Milana Majerského, v Žilinskom kraji podpredsedu KDH a VÚC Igora Janckulíka, v Nitrianskom kraji členku predsedníctva KDH a poslankyňu VÚC Martinu Holečkovú a v Trenčianskom kraji krajského predsedu KDH Petra Máťoša. Na primátorku Trnavy je nominovaná Zuzana Bošnáková. Jednotliví kandidáti sa k nominácii záväzne vyjadria jednotlivo v nasledujúcom období. 

Schválením celoslovenskou radou je proces nominácie formálne uzavretý. V najbližších týždňoch bude priestor, aby jednotliví kandidáti informovali o ďalších krokoch v súvislosti s ich kandidatúrou,“ uviedol predseda KDH Milan Majerský. Líder kresťanských demokratov zároveň vyjadril vďaku za nomináciu obhájiť prešovského župana, ktorý momentálne zastáva. „Prešovský kraj čaká ešte veľa práce, aby pokračoval v pomoci ľuďom. V najbližšom období budem informovať o mojich ďalších krokoch v nadväznosti na dôveru, ktorú mi vyjadril celorepublikový orgán hnutia. Kľúčové je však pracovať tak, aby sme posúvali dopredu celú našu krajinu,“ doplnil. 

Podpredseda KDH a žilinskej župy Igor Janckulík si váži nomináciu na predsedu Žilinského samosprávneho kraja a verí, že ,existuje ešte veľký potenciál rastu Žilinského kraja, ktorý je doposiaľ v mnohom nevyčerpaný. „Som presvedčený, že systematickou prácou, odborným plánovaním a dobrým vedením dokáže náš kraj rásť,“ povedal Janckulík. 

Celoslovenskou radou KDH nominovaná kandidátka na nitriansku županku Martina Holečková zdôrazňuje Slovensko dnes, nielen v dôsledku vojny na Ukrajine, prežíva náročnú situáciu, keď je mimoriadne dôležité stáť pri ľuďoch a pomáhať im. „Túto víziu účinnej pomoci je potrebné pretaviť aj do života v Nitrianskom kraji. Je čas zomknúť sa, spojiť svoje sily a ukázať, že poctivá mravčia práca dokáže urobiť viac ako sľuby. Náš kraj potrebuje po dvoch desaťročiach zmenu,“ uviedla. 

,,Som rád, že v KDH je nová vlna odvážnych predstaviteľov, ktorí sa neboja zdvihnúť vlajku kresťanskej demokracie, postavenú na zodpovednej, konštruktívnej a vytrvalej práci. Toto je výzva aj pre trenčiansku župu, ktorá potrebuje zmeniť politické myslenie a svoju tvár,“ vyhlásil krajský predseda hnutia Peter Máťoš s tým, že v najbližšom období oznámi, ako naloží s nomináciou celoslovenskej rady KDH. 

V Trnave nominovala celoslovenská rada KDH ako kandidátku na primátorku krajského mesta Zuzanu Bošnákovú. „Nomináciu si veľmi vážim. Teraz nie je čas na reči, ale na tvrdú robotu a riešenia pre ľudí. Spolu so širším tímom podporovateľov urobím všetko pre to, aby Trnava reprezentovala takúto cestu,“ uviedla Bošnáková. 

KDH zároveň podčiarkuje, že kresťanskí demokrati pomohli vždy v minulosti zvládnuť krízové časy. „Dnes sme uprostred takýchto kritických čias a KDH je pripravené pomôcť ich znovu zvládnuť. Som hrdý, že celoslovenskou radou schválení kandidáti na županov a krajskú primátorku sú odhodlaní vstúpiť do tejto náročnej úlohy v spojených voľbách a verím, že ich na regionálnych i lokálnych úrovniach budú nasledovať mnohí ďalší,“ uzavrel predseda KDH Majerský. 

Transparentný účet: SK87 0900 0000 0052 1341 9510

Informácie o spracúvaní osobných údajov
Ⓒ 2023 - KDH | Všetky práva vyhradené

Dostávajte nové info

Ste zvedaví na naše riešenia? Nechajte nám svoj e-mail a naše návrhy si v schránke nájdete vždy čerstvé.
Name*