Do KDH prichádzajú známi konzervatívni lídri Škripek, Štuk a Kráľovič

Kresťanskodemokratické hnutie pokračuje v spájaní konzervatívnych osobností a svoj tím rozširuje o známe tváre kresťanských lídrovSúčasťou kandidátky KDH do národných volieb budú bývalý europoslanecevanjelizátor a expodpredseda Kresťanskej únie Branislav ŠKRIPEK a kresťanský líder a manažér Martin ŠTUK, ktorí stáli pri zrode Kresťanskej únie, ako aj riaditeľ občianskeho združenia Metamorfozis, hudobník a podnikateľ Richard KRÁĽOVIČ

,,Konzervatívny a kresťansko-demokratický volič na Slovensku si zaslúži mať jasnú a čitateľnú stranu, ktorá ho bude sebavedomo a s čo najsilnejším zastúpením reprezentovať v parlamente. Teším sa, že trojica významných posíl, ktorá dokáže na tomto poli zohrať dôležitú úlohusa pridáva tímu KDH,“ uviedol k príchodu konzervatívnych lídrov predseda KDH Milan MAJERSKÝ

Dvaja z nich – Branislav Škripek a Martin Štuk – v minulosti stáli pri rozbiehaní politického subjektu Kresťanská únia

V týchto voľbách si nemôžeme dovoliť experimentovať. Zažil som slovenský parlament, keď tam KDH bolo, aj keď tam nebolo. A musím povedať, že pre tieto voľby mám presvedčenie, že je rozhodujúce, aby sa KDH vrátilo do Národnej rady a prinášalo svoj podstatný vplyv a hlas v slovenskej politike. Aby hnutie prinieslo rozvahu, pokoj,stabilitu a rozvoj, vysvetľuje Branislav ŠKRIPEK svoj príchod na kandidátku KDH. 

Martin ŠTUK zdôrazňuje, že dnes sa rozhoduje o budúcnosti ďalších generácií a KDH môže zohrať významnú úlohu na ceste vytvoriť im čo najlepšie podmienky na dôstojný život. ,,Naše deti a mladá generácia kresťanov, ktorá o chvíľu dorastie, sa bude pýtať, kto ju môže zastupovať alebo reprezentovať. Mojou túžbou je, aby to boli ľudia, ktorí žijú hodnoty evanjelia, aby v KDH nachádzali relevantnú, hodnotovú, dynamickú a modernú politickú stranu. Chcem k tomu prispieť, približuje.

Richard KRÁĽOVIČ upozorňuje na dva aspekty KDH, a to stavanie politiky na osvedčených hodnotách a regionálnych štruktúrach naprieč celým Slovenskom. „KDH tak dokáže presadiť zásadné riešenia a vnímať ľudí z celého Slovenska a vo všetkých regiónoch. V každej strane sú zároveň okrem ľudí v členskej základni dôležití lídriVďaka tomu, že teraz sú na čele hnutia lídri, ktorých si dokážem vážiť pre ich charakter a kompetentnosť, rozhodol som sa podporiť KDH svojimi skúsenosťami,“ vysvetľuje Kráľovič, ktorý sa okrem iného dlhodobo venuje práci s mládežou a prevencii i liečbe drogových závislostí. 

Ohlásením trojice nových posíl KDH pokračuje v predstavovaní príchodu konzervatívnych osobností. V uplynulom období sa už k hnutiu pripojili expert na zdravotníctvo Peter Stachura, expert na energetiku Andrej Žiarovský, bývalý minister školstva Ján Horecký či František Mikloško.

Transparentný účet: SK87 0900 0000 0052 1341 9510

Informácie o spracúvaní osobných údajov
Ⓒ 2023 - KDH | Všetky práva vyhradené

Dostávajte nové info

Ste zvedaví na naše riešenia? Nechajte nám svoj e-mail a naše návrhy si v schránke nájdete vždy čerstvé.
Name*