Dobrá správa z Europarlamentu pre Slovensko, nevyčerpané eurofondy smerujú na pomoc ľuďom s energokrízou

Európsky parlament (EP) dnes schválil použitie nevyčerpaných  eurofondov vo výške 1,5 miliardy eur, ktoré môže Slovensko využiť na podporu zraniteľných domácností a podnikov najviac postihnutých energetickou krízou. Požiadavku na presun peňazí navrhovalo Kresťanskodemokratické hnutie vláde už vlani v septembri.

,,Je dobré, že Slovensko s touto požiadavkou išlo do Bruselu a uspelo. Teraz už bude záležať len na vláde, aby dokázala prostriedky urýchlene presunúť a zabezpečiť ich využitie v prospech tých, ktorí ich najviac potrebujú,“ spresňuje ekonomický expert KDH Jozef Hajko.

Miriam Lexmann, europoslankyňa Európskeho parlamentu za KDH oceňuje, že súčasťou balíka je jedna z požiadaviek Slovenska, ktorú od začiatku presadzovalo KDH, ,,a to je využitie nevyčerpaných kohéznych fondov na podporu zraniteľných domácností, ako aj podnikov najviac postihnutých energetickou krízou.”

Kresťanskí demokrati zároveň pripomínajú, že do konca roka 2023 ostáva Slovensku minúť zo starých eurofondov takmer 5 miliárd eur. Ak sa to nepodarí, nevyčerpané peniaze prepadnú.

Transparentný účet: SK87 0900 0000 0052 1341 9510

Informácie o spracúvaní osobných údajov
Ⓒ 2023 - KDH | Všetky práva vyhradené

Dostávajte nové info

Ste zvedaví na naše riešenia? Nechajte nám svoj e-mail a naše návrhy si v schránke nájdete vždy čerstvé.
Name*