Europoslanci za KDH odmietajú Orbánove provokácie a s ďalšími slovenskými europoslancami odkazujú: Hranice Slovenska sú nemenné

,,Provokácia maďarského premiéra Viktora Orbána, ktorý si v nedeľu 20. novembra zobral šál s mapou takzvaného Veľkého Maďarska na futbalový zápas, je nemiestna a proti duchu a pravidlám, na ktorých stojí Európska únia,“ upozorňuje Ivan Štefanec (KDH), ktorý je vedúcim slovenskej delegácie pri Európskej ľudovej strane (EPP) v europarlamente.

Na základe vzniknutej situácie vydal stanovisko k Orbánovej provokácii, v ktorom sa píše: ,,EÚ je založená na rešpektovaní zmlúv a pravidiel a elementárnym pravidlom je rešpektovanie hraníc členských štátov EÚ. Odmietame nezmyselné provokácie Viktora Orbána a vyzývame ho k rešpektu ku svojim susedom a k dodržiavaniu pravidiel. Hranice Slovenska sú nemenné a konanie maďarského premiéra nezmyselne vnáša napätie medzi naše krajiny,“, uvádza sa vo vyhlásení, ktoré podpísali aj ďalší slovenskí europoslanci, medzi nimi aj naša europoslankyňa Miriam Lexmann (KDH).

Transparentný účet: SK87 0900 0000 0052 1341 9510

Informácie o spracúvaní osobných údajov
Ⓒ 2023 - KDH | Všetky práva vyhradené

Dostávajte nové info

Ste zvedaví na naše riešenia? Nechajte nám svoj e-mail a naše návrhy si v schránke nájdete vždy čerstvé.
Name*