Europoslanci za KDH odmietajú Orbánove provokácie a s ďalšími slovenskými europoslancami odkazujú: Hranice Slovenska sú nemenné

,,Provokácia maďarského premiéra Viktora Orbána, ktorý si v nedeľu 20. novembra zobral šál s mapou takzvaného Veľkého Maďarska na futbalový zápas, je nemiestna a proti duchu a pravidlám, na ktorých stojí Európska únia,“ upozorňuje Ivan Štefanec (KDH), ktorý je vedúcim slovenskej delegácie pri Európskej ľudovej strane (EPP) v europarlamente.

Na základe vzniknutej situácie vydal stanovisko k Orbánovej provokácii, v ktorom sa píše: ,,EÚ je založená na rešpektovaní zmlúv a pravidiel a elementárnym pravidlom je rešpektovanie hraníc členských štátov EÚ. Odmietame nezmyselné provokácie Viktora Orbána a vyzývame ho k rešpektu ku svojim susedom a k dodržiavaniu pravidiel. Hranice Slovenska sú nemenné a konanie maďarského premiéra nezmyselne vnáša napätie medzi naše krajiny,“, uvádza sa vo vyhlásení, ktoré podpísali aj ďalší slovenskí europoslanci, medzi nimi aj naša europoslankyňa Miriam Lexmann (KDH).

Zdieľanie článku

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
viac článkov

Súvisiace články

Dostávajte nové info

Ste zvedaví na naše riešenia? Nechajte nám svoj e-mail a naše návrhy si v schránke nájdete vždy čerstvé.