Europoslankyňa Miriam Lexmann tlmočila Ursule von der Leyen na stretnutí jasné požiadavky KDH

,,KDH má jasné požiadavky, ktoré som tlmočila kandidátke na predsednícke kreslo Európskej komisie (EK) Ursule von der Leyen. Na ich presadenie je však nevyhnutná spolupráca stredopravých frakcií Európskeho parlamentu, a to predovšetkým EPP a ECR. Túto spoluprácu som intenzívne budovala už v predošlom volebnom období,“ vyhlásila europoslankyňa KDH Miriam Lexmann, ktorá kresťanských demokratov zastupuje na rokovaniach frakcie Európskej ľudovej strany (EPP) v Portugalsku.

EPP v týchto dňoch formuluje stratégiu pre nadchádzajúce volebné obdobie a naša europoslankyňa Miriam Lexmann na osobnom stretnutí s Ursulou von der Leyen tlmočila priority KDH, ktoré intenzívne komunikovala už počas tvorby tejto stratégie, ako aj počas volebnej kampane. Ursula von der Leyen sa stala kandidátkou na základe dohody členských krajín vrátane Slovenska, ktoré na minulotýždňovom zasadnutí Európskej rady zastupoval Peter Pellegrini. 

,,Revízia zákazu spaľovacích motorov a ďalších častí Green Dealu, ktoré škodia našej ekonomike a napokon ani nepomáhajú efektívne chrániť naše životné prostredie. Riadenie migrácie v tretích krajinách, čo sa ukázalo ako najlepšie udržateľné riešenie, na ktorého podporu sme vyzvali aj našu vládu. Pre KDH je rovnako kľúčové, aby obzvlášť v dnešnej dobe, keď občania čelia následkom zhoršujúcej sa ekonomickej situácie, EÚ robila pre občanov to, na čo má mandát a nezasahovala do výlučných kompetencií členských štátov,“ približuje priority Miriam Lexmann.

Europoslankyňa chce okrem iného aj naďalej presadzovať, ,,aby EÚ riešila prioritne ekonomickú a energetickú bezpečnosť a bezpečnosť kritickej infraštruktúry. Rovnako sme požadovali efektívnejšiu podporu farmárov a tým viac investovali aj do našej potravinovej bezpečnosti. Tiež apelujeme na tvorbu kvalitných pracovných miest, ako aj podporu pre osoby so zdravotným znevýhodnením. V neposlednom rade je pre KDH prioritou ochrana náboženskej slobody, ktorá je mierotvorným pilierom vo svete a oporou každej demokratickej a slobodnej spoločnosti,“ uzatvára Miriam Lexmann.

Transparentný účet: SK87 0900 0000 0052 1341 9510

Informácie o spracúvaní osobných údajov
Ⓒ 2023 - KDH | Všetky práva vyhradené

Dostávajte nové info

Ste zvedaví na naše riešenia? Nechajte nám svoj e-mail a naše návrhy si v schránke nájdete vždy čerstvé.
Name*