Igor Janckulík ohlásil kandidatúru na Žilinského župana

Podpredseda KDH a vicežupan Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) sa bude v jesenných komunálnych voľbách uchádzať o post predsedu ŽSK. Kandidatúru oficiálne ohlásil v stredu (29.6) na tlačovom brífingu v Žiline.

,,Mojím zámerom je, aby každý región mal primerané zastúpenie vo vedení župy. To znamená, aby regióny Liptov, Turiec, Horné Považie a Kysuce mali svojho zástupcu na pozíciách podpredsedov župy. Žilinský samosprávny kraj tak bude lepšie a efektívnejšie fungovať poznaním problémov ľudí z celého kraja,“ povedal pri ohlásení kandidatúry Igor Janckulík.

Úrad samosprávneho kraja musí byť podľa neho partnerom obcí a miest a pomáhať im aj mimo kompetencií kraja, pretože práve ten má právomoc a dostatočnú silu bojovať za obce a mestá na celoštátnej úrovni. Rekonštrukcia ciest, mostov či dostupná zdravotná starostlivosť sú ďalšie vážne výzvy pre Žilinský kraj, ktorým sa chce Igor Janckulík venovať, a tak aj zvýšiť kvalitu života a dostupnosť služieb.

Jednotlivé body svojho programu bude predstavovať postupne počas celého obdobia kampane.

Široká podpora ľudí naprieč Žilinským krajom, významných regionálnych osobností, politikov, dobrovoľníkov, združení, organizácií potvrdzuje, že Igor Janckulík je pripravený byť županom celého kraja.

Transparentný účet: SK87 0900 0000 0052 1341 9510

Informácie o spracúvaní osobných údajov
Ⓒ 2023 - KDH | Všetky práva vyhradené

Dostávajte nové info

Ste zvedaví na naše riešenia? Nechajte nám svoj e-mail a naše návrhy si v schránke nájdete vždy čerstvé.
Name*