KDH bude iniciovať poslanecký prieskum v reedukačných centrách 

Poslanci KDH Martina Holečková a Ján Horecký budú iniciovať poslanecký prieskum v reedukačných zariadeniach v súvislosti so zisteniami generálnej prokuratúry o závažnom porušovaní ľudských práv detí v reedukačných centrách. Kresťanskí demokrati zvolávajú mimoriadny výbor pre sociálne veci a mimoriadny výbor pre vzdelávanie, vedu, mládež a šport. 

,,Správa generálnej prokuratúry pôsobí hrozivo, a preto chceme iniciovať poslanecký prieskum v reedukačných centrách, aby sme sa mohli na vlastné oči presvedčiť, v akých podmienkach žijú naše deti. Je alarmujúce, že generálna prokuratúra našla pochybenie v každom z 13 reedukačných centier. Nemôžeme dopustiť, aby naše deti žili v takýchto podmienkach. Na mimoriadnom výbore pre sociálne veci sa preto budeme pýtať ministra práce a generálneho prokurátora, ako plánujú danú situáciu riešiť a zabezpečiť nápravu,“ hovorí predsedníčka poslaneckého klubu KDH a členka výboru pre sociálne veci Martina HOLEČKOVÁ.

Bývalý minister školstva a poslanec KDH Ján HORECKÝ zvoláva mimoriadny výbor pre školstvo, vedu, mládež a šport, na ktorý si plánuje pozvať ministra školstva Tomáša Druckera. ,,Na mimoriadnom výbore okrem iniciovania poslaneckého prieskumu budem od ministra požadovať jasné stanovisko, ako sa k tomuto problému postaví. Situácia je naozaj vážna a zodpovední si musia prestať zakrývať oči a musia začať konať,“ hovorí Horecký. 

Transparentný účet: SK87 0900 0000 0052 1341 9510

Informácie o spracúvaní osobných údajov
Ⓒ 2023 - KDH | Všetky práva vyhradené

Dostávajte nové info

Ste zvedaví na naše riešenia? Nechajte nám svoj e-mail a naše návrhy si v schránke nájdete vždy čerstvé.
Name*