KDH chce uznesením zaviazať vládu SR odmietnuť hrubé zásahy do právomocí členských štátov  EÚ

KDH chce uznesením zaviazať vládu Roberta Fica odmietnuť hrubé zasahovanie do výlučných právomocí členských štátov Európskej únie (EÚ), čo hrozí po minulotýždňovom hlasovaní Európskeho parlamentu (EP). Ten totiž prijal uznesie o začlenení práva na umelé prerušenie tehotenstva do Charty základných práv EÚ. Preto KDH vyzýva predsedu pre európske záležitosti Jána Ferenčáka o zaradenie nového bodu programu na zajtrajšiu schôdzu Výboru NR SR pre európske záležitosti, aby prerokoval návrh uznesenia KDH.

,,Účelom bodu výboru by bolo prerokovať uznesenie, ktoré by zaviazalo vládu Slovenskej republiky, aby sa proaktívne proti týmto trendom zásahu do výlučných právomocí členských štátov EÚ postavila, o čom by následne hlasovali poslanci NR SR,“ vysvetľuje predseda KDH Milan MAJERSKÝ.

Podľa KDH uznesenia EP prijatím tzv. ,,práva na potrat“ nezmyselne útočí na najvyššiu hodnotu – hodnotu života, ako aj slobodu svedomia, myslenia a vierovyznania. Zároveň hrubo zasahuje do výlučných právomocí členských štátov.

,,Európska únia bude funkčnou inštitúciou, ktorá chráni mier a zabezpečuje ekonomické dobrá pre ľudí iba vtedy, keď bude dodržiavať svoje základné zmluvy. Preto žiadame, aby sa Slovenská republika jasne postavila proti takémuto zasahovaniu do suverenity členských štátov a vyzývame lídrov koaličných strán Roberta Fica, Andreja Danka a Petra Pellegriniho, aby túto iniciatívu podporili“ spresňuje líder kresťanských demokratov Majerský.  

Europoslankyňa KDH a líderka eurokandidátky Miriam Lexmann zdôraznila, že ,,počas celého svojho mandátu na pôde Európskeho parlamentu sa dôrazne ohradzujem voči takýmto iniciatívnym správam, ktoré prekračujú európske právomoci. Tieto kroky oslabujú dôveru občanov v celý projekt Európskej únie a neprospievajú nikomu.“

Transparentný účet: SK87 0900 0000 0052 1341 9510

Informácie o spracúvaní osobných údajov
Ⓒ 2023 - KDH | Všetky práva vyhradené

Dostávajte nové info

Ste zvedaví na naše riešenia? Nechajte nám svoj e-mail a naše návrhy si v schránke nájdete vždy čerstvé.
Name*