KDH chráni slovenské záujmy v Európskom parlamente

KDH po včerajšom zasadnutí predsedníctva opätovne zdôrazňuje, že nesúhlasí so zasahovaním Európskeho parlamentu (EP) do vnútropolitického boja ohľadom rušenia ÚŠP a novely Trestného zákona. Kresťanskí demokrati tak reagujú na dnešné hlasovanie v EP o Uznesení o plánovanom zrušení kľúčových protikorupčných štruktúr na Slovensku a jeho dôsledkoch pre právny štát.

,,KDH vždy bolo a zostáva proeurópskym a prodemokratickým hnutím, ale Slovensko je suverénnym štátom EÚ. Európske zmluvy určujú jasné mantinely pravidiel a treba sa ich držať. KDH je zásadne proti, aby sa v Bruseli prijímali podobné rezolúcie, aká je dnes na stole v Európskom parlamente. Ctíme si pravidlá právneho štátu, no máme problém s poúčaním európskych inštitúcií, ktoré sa sami čoraz viac neriadia zmluvami, ako je to napríklad v otázkach rodinného práva, vzdelávania či ochrany ľudského života,“ vysvetľuje predseda KDH Milan Majerský.

Líder kresťanských demokratov upozorňuje, že by sme mali byť sebavedomí a svoje problémy si vyriešiť doma. ,,Kým tento boj môžeme bojovať v Národnej rade SR a na námestiach s tisíckami nespokojných občanov, tak ho tam aj bojujme. Preto predsedníctvo KDH vyzvalo svojich europoslancov, aby za túto rezolúciu nehlasovali,“ dodáva Majerský.

KDH sa od začiatku stavalo proti tomu, aby sa otázka rušenia ÚŠP a súvisiacich zmien prenášala na európsku úroveň. Preto hnutie považuje za kontraproduktívne, aby Európsky parlament v súčasnosti k tejto téme prijímal akúkoľvek rezolúciu.

Transparentný účet: SK87 0900 0000 0052 1341 9510

Informácie o spracúvaní osobných údajov
Ⓒ 2023 - KDH | Všetky práva vyhradené

Dostávajte nové info

Ste zvedaví na naše riešenia? Nechajte nám svoj e-mail a naše návrhy si v schránke nájdete vždy čerstvé.
Name*