KDH: Hrozí, že dostavba D1 sa predraží a ešte viac predĺži

Pri oprave zdegradovaných častí úseku stavby D1 Lietavská Lúčka – Dubná Skala s tunelom Višňové reálne hrozia vyššie náklady. Je nevyhnutné čo najskôr urobiť transparentnú súťaž na technológiu tunela Višňové, bez ktorej nie je možné sprevádzkovať tento úsek, aj keby už bol dostavaný. Upozorňuje  na to podpredseda KDH Igor Janckulík.

,,Namiesto využívania diaľnice nás čakajú takmer tri roky dostavby, a to ešte nepoznáme skutočný rozsah poškodení stavby vykonaných pôvodným zhotoviteľom a koľko tieto opravy budú stáť,“ dopĺňa Janckulík. ešte nerealizovaná súťaž na dodávateľa technológie podľa neho ohrozuje aj predpokladaný termín sprejazdnenia, teda koniec roka 2023.

Igor Janckulík – podpredseda KDH

,,Je obrovská škoda, že sa na stavbe nepracovalo až dva a pol roka a teraz namiesto využívania takej potrebnej časti diaľnice nás čakajú takmer tri roky dostavby. Za toto nesie politickú zodpovednosť vtedajší premiér Peter Pellegrini, pretože vyhodenie zhotoviteľa spôsobilo značnú hospodársku škodu,“ uzatvára Janckulík.

Zdieľanie článku

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
viac článkov

Súvisiace články

KDH žiada vytvorenie ministerstva športu SR

Kresťanskodemokratické hnutie navrhuje zriadiť samostatné ministerstvo športu. Kým vyspelé krajiny si uvedomujú jeho dôležitosť, u nás je šport na chvoste záujmu vlády. Negatívnymi hrozbami sú výpadok

Dostávajte nové info

Ste zvedaví na naše riešenia? Nechajte nám svoj e-mail a naše návrhy si v schránke nájdete vždy čerstvé.