KDH k návšteve pápeža vyzvalo politikov: Doprajme si tri dni pokoja

KDH vyzvalo v otvorenom liste politických predstaviteľov k trom dňom pokoja pri príležitosti návštevy pápeža Františka. Kresťanskí demokrati tým apelujú na politikov, aby v čase rastúceho napätia neprekrývali útočnými a nenávistnými prejavmi posolstvá Svätého Otca, ktorý chce na Slovensko priniesť zmierenie a odpustenie. Hnutie list doručilo lídrom politických strán. 

Pápež František je človekom pokoja. Naša krajina je dnes rozdelená na viaceré znepriatelené a bojujúce tábory, či už v politike, na Facebooku alebo na ulici. Trojdňová návšteva pápeža sa ukazuje nielen ako obrovská pocta, ale tiež ako dôležité posolstvo a pozvanie pre každého z nás vybrať si cestu upokojenia namiesto nenávisti,“ píše KDH politikom. 

V liste predseda KDH Milan Majerský a predsedníctvo strany ďalej zdôrazňujú, že zvlášť politici sú často tí, ktorí rozdúchavajú vášne a národ tak vedú k napätiu, hnevu a rozdeleniu. Preto vyzývajú politických predstaviteľov, aby sa spoločne pokúsili „o tri dni bez zahlcovania verejného priestoru znepriatelenými prejavmi, bez osočovania oponentov aj bez nenávistných statusov,“ pričom apelujú: „Doprajme si tri dni pokoja. Aspoň tri dni úcty k druhým – aj tým, ktorí majú opačný názor.

Búrok a napätia v spoločnosti je podľa KDH viac než dosť a je čas prispieť k pokoju a nevíriť prach za každú cenu. Návšteva hlavy Katolíckej cirkvi je na to podľa hnutia ideálna príležitosť. „Veríme, že minimálne v čase jeho návštevy dokážeme my, politickí predstavitelia, vypočuť jeho pozvanie a pre dobro nášho národa pôjdeme príkladom ako tí, ktorí vedia inšpirovať k pokoju, stíšeniu sa a zjednoteniu,“ uzatvára Majerský a vedenie KDH. 

Transparentný účet: SK87 0900 0000 0052 1341 9510

Informácie o spracúvaní osobných údajov
Ⓒ 2023 - KDH | Všetky práva vyhradené

Dostávajte nové info

Ste zvedaví na naše riešenia? Nechajte nám svoj e-mail a naše návrhy si v schránke nájdete vždy čerstvé.
Name*