KDH k návšteve pápeža vyzvalo politikov: Doprajme si tri dni pokoja

KDH vyzvalo v otvorenom liste politických predstaviteľov k trom dňom pokoja pri príležitosti návštevy pápeža Františka. Kresťanskí demokrati tým apelujú na politikov, aby v čase rastúceho napätia neprekrývali útočnými a nenávistnými prejavmi posolstvá Svätého Otca, ktorý chce na Slovensko priniesť zmierenie a odpustenie. Hnutie list doručilo lídrom politických strán. 

Pápež František je človekom pokoja. Naša krajina je dnes rozdelená na viaceré znepriatelené a bojujúce tábory, či už v politike, na Facebooku alebo na ulici. Trojdňová návšteva pápeža sa ukazuje nielen ako obrovská pocta, ale tiež ako dôležité posolstvo a pozvanie pre každého z nás vybrať si cestu upokojenia namiesto nenávisti,“ píše KDH politikom. 

V liste predseda KDH Milan Majerský a predsedníctvo strany ďalej zdôrazňujú, že zvlášť politici sú často tí, ktorí rozdúchavajú vášne a národ tak vedú k napätiu, hnevu a rozdeleniu. Preto vyzývajú politických predstaviteľov, aby sa spoločne pokúsili „o tri dni bez zahlcovania verejného priestoru znepriatelenými prejavmi, bez osočovania oponentov aj bez nenávistných statusov,“ pričom apelujú: „Doprajme si tri dni pokoja. Aspoň tri dni úcty k druhým – aj tým, ktorí majú opačný názor.

Búrok a napätia v spoločnosti je podľa KDH viac než dosť a je čas prispieť k pokoju a nevíriť prach za každú cenu. Návšteva hlavy Katolíckej cirkvi je na to podľa hnutia ideálna príležitosť. „Veríme, že minimálne v čase jeho návštevy dokážeme my, politickí predstavitelia, vypočuť jeho pozvanie a pre dobro nášho národa pôjdeme príkladom ako tí, ktorí vedia inšpirovať k pokoju, stíšeniu sa a zjednoteniu,“ uzatvára Majerský a vedenie KDH. 

Zdieľanie článku

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
viac článkov

Súvisiace články

Dostávajte nové info

Ste zvedaví na naše riešenia? Nechajte nám svoj e-mail a naše návrhy si v schránke nájdete vždy čerstvé.