MARIÁN ČAUČÍK, podpredseda KDH:

Nie je to skutočná reforma


KDH podporuje skutočnú reformu národných parkov a ich jednotnú správu pod rezortom životného prostredia, ale poslanecký návrh o prevode správy štátnych pozemkov, ktorý bol včera prijatý v NR SR, nepovažujeme za skutočnú reformu.Proces šesťmesačnej diskusie v parlamente i vo verejnosti nepriniesol jasnú a záväznú predstavu, ako by mali národné parky po novom fungovať. Priniesol naopak veľa otáznikov, vyvolal veľkú nespokojnosť dotknutých subjektov a prispel tak k polarizácii spoločnosti. Zákon v takomto stave nemal byť prijatý. Takto by sa politika nemala robiť.

KDH navrhovalo urobiť najskôr zonáciu a prípadnú revíziu území národných parkov, následne vysporiadanie sa so súkromnými vlastníkmi a až potom riešiť ich správu. V poslaneckej novele zákona neprešiel ani termín na vykonanie zonácie v národných parkoch do 1 roka.

Budeme pozorne sledovať ďalšie kroky orgánov životného prostredia a ich dopad na prírodu i na ľudí.

Zdieľanie článku

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
viac článkov

Súvisiace články

KDH povedie aj ďalšie dva roky Milan Majerský

Lídrom Kresťanskodemokratického hnutia bude aj počas nasledujúcich dvoch rokov prešovský župan Milan Majerský. Podpredsedami hnutia zostávajú Marián Čaučík, Igor Janckulík a Tomáš Merašický, súčasťou predsedníctva KDH

Dostávajte nové info

Ste zvedaví na naše riešenia? Nechajte nám svoj e-mail a naše návrhy si v schránke nájdete vždy čerstvé.