KDH odmieta násilné ovládnutie RTVS úzkou skupinkou ľudí

KDH odmieta účelové zmeny v RTVS, ktoré dnes schválila vláda. Kresťanskí demokrati upozorňujú, že namiesto toho, aby sa vláda snažila inštitúciu zlepšiť, tak jej jediným cieľom je získanie kontroly na RTVS a vymenenie terajšieho riaditeľa Ľuboša Machaja. 

“Vláda svojim zásahom do RTVS robí z tejto verejnej inštitúcie akoby tlačové oddelenie SNS a koalície. To čo sa deje cez tento zákon o STVR je násilné ovládnutie telerozhlasu úzkou skupinou ľudí – pričom RTVS patrí nám všetkým. Ak vláda pociťuje potrebu a chce zlepšiť situáciu v RTVS, nepotrebujeme ju rušiť a zriadiť nanovo, ale predložiť novelu, ktorá prostredie RTVS zlepší. Pre KDH je to posledná kvapka, ministerka kultúry už narobila toľko problémov, že na svojom mieste nemá čo hľadať a KDH sa pridá k jej odvolávaniu,” hovorí poslanec KDH a člen výboru pre kultúru a médiá Jozef HAJKO. 

Hajko tiež poukazuje na to, že zo strany predstaviteľov vládnej koalície stále pokračujú osobné útoky na vedenie či novinárov a zamestnancov RTVS. “Vláda najprv znížila rozpočet pre RTVS. Potom začali koaliční predstavitelia kričať, že s tým menším rozpočtom nerobí RTVS dostatok. A nakoniec sme sa dočkali toho, že miesto toho, aby opravovali budovy RTVS a modernizovali prístroje, tak vidíme, že chcú inštitúciu ovládnuť a meniť funkcie a nálepky,” dodáva Hajko. 

Transparentný účet: SK87 0900 0000 0052 1341 9510

Informácie o spracúvaní osobných údajov
Ⓒ 2023 - KDH | Všetky práva vyhradené

Dostávajte nové info

Ste zvedaví na naše riešenia? Nechajte nám svoj e-mail a naše návrhy si v schránke nájdete vždy čerstvé.
Name*