KDH odmieta pretláčanie tzv. ,,práva na potrat“ do Charty základných práv EÚ

KDH odmieta návrh uznesenia Európskeho parlamentu (EP), aby sa do Charty základných práv EÚ doplnil článok definujúci tzv. ,,právo na potrat“. Kresťanskí demokrati pripomínajú, že základným ľudským právom je právo na život. Príslušný návrh EP považuje hnutie za zásah do výlučných kompetencií členských štátov a aj preto chcú europoslanci za hnutie v EP predložiť pozmeňujúci návrh.

,,Základné ľudské právo je právo na život. Európska únia musí prioritne riešiť to, čo je jej úlohou – zlepšovať život všetkých ľudí a chrániť mier. Túto rezolúciu považujeme za hrubý zásah do výlučných kompetencií členských štátov a podkopávanie základných pilierov EÚ. Vyzývam všetky strany, vrátane všetkých slovenských europoslancov, aby sa postavili proti tomuto uzneseniu. V Európskom parlamente predložím pozmeňujúci návrh s cieľom odmietnuť túto iniciatívu, ktorá nepatrí do kompetencií EÚ,“ vysvetľuje europoslankyňa KDH a líderka kandidátky vo voľbách do EP Miriam LEXMANN.

Podľa lídra KDH Milana MAJERSKÉHO sú takéto iniciatívy, ktoré zasahujú do právomocí členských štátov z dielne sociálnych demokratov, progresívcov a liberálov ,,len vodou na mlyn pre extrémistov a antieurópanov, o to viac vzhľadom na blížiace sa eurovoľby. Chcem tiež pripomenúť, že zo základného práva na život plynie aj potreba jeho ochrany v každom štádiu.“

Transparentný účet: SK87 0900 0000 0052 1341 9510

Informácie o spracúvaní osobných údajov
Ⓒ 2023 - KDH | Všetky práva vyhradené

Dostávajte nové info

Ste zvedaví na naše riešenia? Nechajte nám svoj e-mail a naše návrhy si v schránke nájdete vždy čerstvé.
Name*