KDH odovzdalo kandidátku do eurovolieb, otvára ju Miriam Lexmann a uzatvára prvý slovenský eurokomisár Ján Figeľ

Líderkou kandidátky KDH do eurovolieb je doterajšia europoslankyňa hnutia Miriam Lexmann, dvojkou exminister spravodlivosti a člen vedenia KDH Viliam Karas a trojkou vysokoškolský profesor Gabriel Paľa. Na štvrtom mieste kandiduje europoslanec KDH Ivan Štefanec a na piatom poslanec NR SR Branislav Škripek. Kandidátku uzatvára prvý slovenský eurokomisár Ján Figeľ. Kresťanskí demokrati predstavili zloženie kandidačnej listiny na nedeľňajšej  tlačovej besede. 

„Európa dnes čelí závažným hospodárskym a geopolitickým výzvam. Po celý čas sa zasadzujem za to, aby sa EÚ zamerala na ich riešenie a nemrhala čas a energiu na politiky, ktoré nie sú v jej kompetencii. Základnými prioritami môjho súčasného mandátu boli dôsledné rešpektovanie výlučných právomocí členských štátov zo strany EÚ, a teda ochrana suverenity Slovenska. Bezpečnosť, a to ekonomická, hospodárska, ako aj v online prostredí. Dôstojný život a ochrana ľudských práv. O dôveru občanov v eurovoľbách sa spoločne so všetkými kandidátmi uchádzame aj preto, aby sme mohli v tomto úsilí pokračovať. Vráťme EÚ hodnoty, na ktorých bola postavená,“zdôraznila líderka kandidátky Miriam LEXMANN. 

Na šiestom mieste eurokandidátky KDH je odborná manažérka komunitného centra Mária Červeňová a sedmičkou zahraničný tajomník KDH Slavomír Gregorík.  Bývalí hokejoví reprezentanti a mestskí poslanci Juraj MikúšDavid Skokan obsadili ôsme, deviate miesto a z desiatky kandiduje lekár Karol Mičko.

Jedenástkou kandidátky je projektový manažér a bratislavský krajský podpredseda KDH Emil Mucha, nasleduje hudobník a riaditeľ občianskeho združenia Metamorfozis Richard Kráľovič, asistentka poslanca Alena Novotná a vysokoškolský učiteľ Jakub Berčik. Kandidačnú listinu KDH uzatvára historicky prvý slovenský eurokomisár Ján Figeľ, ktorý bol v roku 1998 aj hlavným vyjednávačom vstupu Slovenska do  Európskej únie.

„Boli to kresťanskí demokrati, ktorí vždy, keď bolo ťažko, prišli s riešeniami pre ľudí. Boli to kresťanskí demokrati, kto po vojne postavil Európu znova na nohy. Prišli s myšlienkou spoločnej Európy a do jej centra vložili mier, ochranu ľudských práv a dôstojnosti, ako i tvorbu ekonomických dobier. KDH je jedinou stranou, ktorá konzistentne už od začiatku našich integračných snáh hájila zachovanie suverenity členských štátov, stála proti zbytočným presunom právomocí do Bruselu a proti zrušeniu práva veta. Tieto hodnoty chceme v Bruseli zastávať aj naďalej a ich nositeľmi je naša silná pätnástka,“  vyhlásil predseda KDH Milan MAJERSKÝ.

Bohatú personálnu ponuku odborníkov na európskej kandidačnej listine doplnia kresťanskí demokrati o kvalitný volebný program, ktorý predstavia onedlho. 

Zloženie kandidačnej listiny KDH do eurovolieb: 

 1. Miriam Lexmann, poslankyňa Európskeho parlamentu
 2. Viliam Karas, advokát
 3. Gabriel Paľa, vysokoškolský profesor
 4. Ivan Štefanec, poslanec Európskeho parlamentu
 5. Branislav Škripek, poslanec NR SR
 6. Mária Červeňová, odborná manažérka komunitného centra
 7. Slavomír Gregorík, zahraničný tajomník KDH
 8. David Skokan, mestský poslanec, hokejový tréner
 9. Juraj Mikúš, profesionálny športovec – hokejista
 10. Karol Mičko, lekár
 11. Emil Mucha, projektový manažér
 12. Richard Kráľovič, riaditeľ OZ
 13. Alena Novotná, asistentka poslanca
 14. Jakub Berčik, vysokoškolský učiteľ
 15. Ján Figeľ, projektant – inovátor 

Transparentný účet: SK87 0900 0000 0052 1341 9510

Informácie o spracúvaní osobných údajov
Ⓒ 2023 - KDH | Všetky práva vyhradené

Dostávajte nové info

Ste zvedaví na naše riešenia? Nechajte nám svoj e-mail a naše návrhy si v schránke nájdete vždy čerstvé.
Name*