KDH odovzdalo kandidátku do volieb, otvára aj uzatvára ju Majerský

Lídrom KDH do volieb bude jeho predseda Milan Majerský, dvojkou ekonomický expert a člen vedenia Jozef Hajko a trojkou nitrianska vicežupanka a členka vedenia Martina Holečková. Zdravotníctvo hneď v prvej desiatke reprezentujú dvaja lekári – expert Peter Stachura a členka vedenia Monika Kolejáková, ktorí budú kandidovať s číslom sedem a osem. Tvárami vzdelávania hneď na začiatku kandidačnej listiny budú expert KDH na školstvo a člen vedenia Martin Šmilňák ako deviatka, nová posila hnutia – exminister školstva Ján Horecký ako jedenástka a vysokoškolský profesor a právnik Marek Šmid ako štrnástka.  

„Kandidátkou vysielame signál, že témy životnej úrovne boja so zdražovaním, ekonomiky i sociálnych vecí a rodiny budú našou volebnou prioritou spolu so zdravotníctvom a vzdelávaním. KDH je pripravené prevziať zodpovednosť za riadenie štátu, aby sa ľudia po dvoch vládach Smeru a jednej OĽaNO mali konečne lepšie, lebo si to zaslúžia,“ uviedol predseda hnutia Milan MAJERSKÝ.

Podpredsedovia KDH Marián Čaučík, Igor Janckulík a Tomáš Merašický obsadia štvrté až šieste miesto. Prvú desiatku uzatvára generálny manažér hnutia Marek Michalčík. Jedna z najvýraznejších osobností ponovembrového politického a spoločenského života František Mikloško, ktorý nedávno ohlásil vstup na kandidátku KDH, kandiduje s číslom 12. Kandidátku uzatvára s číslom 150 prezident Slovenskej komory zdravotníckych záchranárov František Majerský.

Na kandidačnej listine KDH nechýbajú ďalšie silné osobnosti politického a spoločenského života – medzi nimi expertka KDH na sociálnu, rodinnú politiku a pomoc ľuďom so zdravotným postihnutím Anna Laurinec Šmehilová, konzervatívni lídri Branislav Škripek, Martin Štuk a Richard Kráľovič či bývalí hokejoví reprezentanti a mestskí poslanci Juraj Mikúš a Dávid Skokan.

„,Kandidačná listina KDH jednoznačne potvrdzuje, že do volieb ideme vo výbornej kondícii, s celým radom odborníkov na riešenia akútnych i dlhodobých problémov ľudí vo všetkých kútoch Slovenska a s ponukou, ktorá konzervatívnemu a kresťansko-demokratickému voličovi umožňuje mať v parlamente silné zastúpenie. Personálnu ponuku sme doplnili o kvalitný program, ktorý nájdu ľudia na našom webe a ktorý umožní, aby sa ľudia na Slovensku mohli mať lepšie,“ uzavrel líder kresťanských demokratov Milan MAJERSKÝ.

Transparentný účet: SK87 0900 0000 0052 1341 9510

Informácie o spracúvaní osobných údajov
Ⓒ 2023 - KDH | Všetky práva vyhradené

Dostávajte nové info

Ste zvedaví na naše riešenia? Nechajte nám svoj e-mail a naše návrhy si v schránke nájdete vždy čerstvé.
Name*