KDH odsudzuje obmedzovanie médií

Kresťanskí demokrati odsudzujú krok premiéra Fica prerušiť komunikáciu s vybranými médiami a definovať ich ako nepriateľské. Zámerne ignorovať vybrané médiá ešte viac podnecuje rozdelenie v spoločnosti, ktorú by mal zo svojej pozície upokojovať a nie ešte viac rozdúchavať. KDH zároveň vyzýva Roberta Fica, aby z pozície predsedu vlády komunikoval pravdivo a transparentne.

,,Považujeme za neprípustné, aby si úrad predsedu vlády a sám predseda vlády Robert Fico vyberali, ktorým novinárom umožnia prístup k informáciám a ktorým nie. Je prácou médií strážiť demokraciu a sprostredkúvať informácie občanom, vyjadrovať sa k činností štátnych inštitúcií a politických strán, preto by nemali byť obmedzované,vysvetľuje člen Výboru NR SR pre kultúru a médiá Jozef HAJKO.

Predsedníčka klubu KDH Martina HOLEČKOVÁ dodáva, že jedným z hlavných výdobytkov Nežnej revolúcie bola sloboda médií a sloboda slova. KDH ako hnutie novembra 1989 nikdy nebude súhlasiť s obmedzovaním a selektovaním médií. ,,Bol to práve Robert Fico, ktorý v roku 1998 vyhlasoval, ako je potrebné zabezpečiť, že televízia Markíza bude mať možnosť vysielať objektívne a aj kritické informácie, no o 25 rokov je všetko inak a dnes je to práve Robert Fico, ktorý sa chystá médiá obmedzovať,uzatvára HOLEČKOVÁ.

Transparentný účet: SK87 0900 0000 0052 1341 9510

Informácie o spracúvaní osobných údajov
Ⓒ 2023 - KDH | Všetky práva vyhradené

Dostávajte nové info

Ste zvedaví na naše riešenia? Nechajte nám svoj e-mail a naše návrhy si v schránke nájdete vždy čerstvé.
Name*