KDH posilňuje šéf komory záchranárov František Majerský, rozšíri zdravotnícky tím

Kresťanskodemokratické hnutie predstavilo výraznú posilu, ktorá potvrdzuje, že hnutie vstupuje do volieb s najlepším tímom pre zdravotníctvo. Na kandidátku KDH prichádza šéf Slovenskej komory zdravotníckych záchranárov a rešpektovaný odborník František Majerský.

Vyštudoval Vysokú školu zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety. Pôsobí ako šéf Slovenskej komory zdravotníckych záchranárov a ako dlhoročný záchranár bojuje za umiestňovanie defibrilátorov na verejných miestach. Od roku 2010 je predsedom občianskeho združenia ZÁCHRANA, ktoré je držiteľom ceny za rozvoj a propagáciu záchrannej služby.

Predseda KDH MILAN MAJERSKÝ:

„Postaviť slovenské zdravotníctvo na nohy pre KDH nie je iba frázou, ale jednou zo skutočných priorít pomoci ľuďom. Preto sme vyskladali najlepší tím pre zdravotníctvo, ktorého kvality potvrdzuje svojím príchodom aj rešpektovaná osobnosť slovenského záchranného systému František Majerský. Spoločne sme ešte silnejší v snahe zabezpečiť dostupnú a efektívnu zdravotnú starostlivosť pre všetkých.“

Odborník KDH na zdravotnícke záchranárstvo FRANTIŠEK MAJERSKÝ:

,,Rozhodol som sa pridať do tímu KDH, pretože výsledky práce predsedu KDH Milana Majerského ako prešovského župana sú výrazné a viditeľné a mne záleží na výsledkoch. Verím, že spoločne ich prenesieme na celoštátnu úroveň.

Chcem pomôcť zdravotníctvu, bojovať za zdravotníkov na Slovensku a zabezpečiť včasnú záchrannú zdravotnú službu pre ľudí. Musíme docieliť to, aby pacienti dostali zdravotnú starostlivosť načas a neumierali nám v dôsledku čakacej doby na záchranku, ktorá sa z roka na rok predlžuje. Aj preto chcem okrem iného pokračovať v umiestňovaní defibrilátorov na verejných miestach, pretože každé použitie defibrilátora nám zvyšuje šancu pacienta na prežitie o 70 percent.“ 

Ohlásením novej posily KDH pokračuje v predstavovaní príchodu odborníkov a kresťansko-demokratických osobností. V uplynulom období sa už k hnutiu pripojili expert na zdravotníctvo Peter STACHURA, expert na energetiku Andrej ŽIAROVSKÝ, bývalý minister školstva Ján HORECKÝ, expertka na sociálnu, rodinnú politiku a pomoc ľuďom so zdravotným postihnutím Anna LAURINEC ŠMEHILOVÁ, konzervatívni lídri Branislav ŠKRIPEK, Martin ŠTUK, Richard KRÁĽOVIČ či jedna z najvýraznejších tvárí ponovembrového politického a spoločenského života František MIKLOŠKO.

Transparentný účet: SK87 0900 0000 0052 1341 9510

Informácie o spracúvaní osobných údajov
Ⓒ 2023 - KDH | Všetky práva vyhradené

Dostávajte nové info

Ste zvedaví na naše riešenia? Nechajte nám svoj e-mail a naše návrhy si v schránke nájdete vždy čerstvé.
Name*