KDH povedie aj ďalšie dva roky Milan Majerský

Lídrom Kresťanskodemokratického hnutia bude aj počas nasledujúcich dvoch rokov prešovský župan Milan Majerský. Podpredsedami hnutia zostávajú Marián Čaučík, Igor Janckulík a Tomáš Merašický, súčasťou predsedníctva KDH bude aj ekonomický expert Jozef Hajko. Rozhodol o tom celoslovenský snem KDH v Košiciach.

Hnutie má za sebou úspešnú dvojročnú cestu, keď sa v zložitých podmienkach mimoparlamentnej strany a počas pandémie dokázalo otriasť po neúspechu v národných voľbách a vďaka rastúcej dôvere ľudí dlhodobo stúpa. Sme späť a dnes odhodlaní ísť do ťažkých zápasov v prospech ľudí na Slovensku,“ vyhlásil pri zvolení predseda KDH Milan Majerský.

Novozvolené vedenie KDH

Hnutie je podľa neho pripravené zúročiť 32-ročnú skúsenosť a do spoločnosti – zmietanej krízami – vrátiť zodpovednosť, odbornosť, systémovosť a politickú kultúru. „KDH je a vždy bude serióznym politickým hnutím, ktoré prináša konkrétne riešenia pre ľudí. Sme predvídateľnou a rozvážnou alternatívou voči vláde chaosu, hádok a experimentov, ale tiež voči rozkrádaniu, korupcii a extrémizmu,“ zdôraznil Majerský.

Celoslovenský snem KDH rozhodol o tom, že tromi podpredsedami v novom vedení budú naďalej zakladateľ Dobrej noviny Marián Čaučík, vicežupan Žilinského samosprávneho kraja Igor Janckulík a poslanec Trenčianskeho samosprávneho kraja Tomáš Merašický.

Ďalšími členmi predsedníctva KDH budú novozvolený ekonomický expert KDH Jozef Hajko a šestica staronových členov:

Martina Holečková (právnička a župná poslankyňa v Nitrianskom kraji), Monika Kolejáková (lekárka a tímlíderka KDH pre zdravotníctvo), Jozef Mikuš (ekonóm a prednosta mestského úradu vo Zvolene),  Marek Šmid (právnik, vysokoškolský profesor a dekan Teologickej fakulty Trnavskej univerzity), Martin Šmilňák (riaditeľ gymnázia v Bardejove a župný poslanec v Prešovskom kraji) a Milan Kabina (mládežnícky aktivista a mestský poslanec v Banskej Štiavnici).

Zdieľanie článku

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
viac článkov

Súvisiace články

Dostávajte nové info

Ste zvedaví na naše riešenia? Nechajte nám svoj e-mail a naše návrhy si v schránke nájdete vždy čerstvé.