KDH povedie aj ďalšie dva roky Milan Majerský

Lídrom Kresťanskodemokratického hnutia bude aj počas nasledujúcich dvoch rokov prešovský župan Milan Majerský. Podpredsedami hnutia zostávajú Marián Čaučík, Igor Janckulík a Tomáš Merašický, súčasťou predsedníctva KDH bude aj ekonomický expert Jozef Hajko. Rozhodol o tom celoslovenský snem KDH v Košiciach.

Hnutie má za sebou úspešnú dvojročnú cestu, keď sa v zložitých podmienkach mimoparlamentnej strany a počas pandémie dokázalo otriasť po neúspechu v národných voľbách a vďaka rastúcej dôvere ľudí dlhodobo stúpa. Sme späť a dnes odhodlaní ísť do ťažkých zápasov v prospech ľudí na Slovensku,“ vyhlásil pri zvolení predseda KDH Milan Majerský.

Novozvolené vedenie KDH

Hnutie je podľa neho pripravené zúročiť 32-ročnú skúsenosť a do spoločnosti – zmietanej krízami – vrátiť zodpovednosť, odbornosť, systémovosť a politickú kultúru. „KDH je a vždy bude serióznym politickým hnutím, ktoré prináša konkrétne riešenia pre ľudí. Sme predvídateľnou a rozvážnou alternatívou voči vláde chaosu, hádok a experimentov, ale tiež voči rozkrádaniu, korupcii a extrémizmu,“ zdôraznil Majerský.

Celoslovenský snem KDH rozhodol o tom, že tromi podpredsedami v novom vedení budú naďalej zakladateľ Dobrej noviny Marián Čaučík, vicežupan Žilinského samosprávneho kraja Igor Janckulík a poslanec Trenčianskeho samosprávneho kraja Tomáš Merašický.

Ďalšími členmi predsedníctva KDH budú novozvolený ekonomický expert KDH Jozef Hajko a šestica staronových členov:

Martina Holečková (právnička a župná poslankyňa v Nitrianskom kraji), Monika Kolejáková (lekárka a tímlíderka KDH pre zdravotníctvo), Jozef Mikuš (ekonóm a prednosta mestského úradu vo Zvolene),  Marek Šmid (právnik, vysokoškolský profesor a dekan Teologickej fakulty Trnavskej univerzity), Martin Šmilňák (riaditeľ gymnázia v Bardejove a župný poslanec v Prešovskom kraji) a Milan Kabina (mládežnícky aktivista a mestský poslanec v Banskej Štiavnici).

Transparentný účet: SK87 0900 0000 0052 1341 9510

Informácie o spracúvaní osobných údajov
Ⓒ 2023 - KDH | Všetky práva vyhradené

Dostávajte nové info

Ste zvedaví na naše riešenia? Nechajte nám svoj e-mail a naše návrhy si v schránke nájdete vždy čerstvé.
Name*