KDH predloží pozmeňováky k trestnému zákonu, nedovolíme vláde ohroziť majetok a bezpečnosť Slovákov

KDH predloží  Národnej rade SR pozmeňujúce návrhy, ktoré by minimalizovali škody hanebnej novely Trestného zákona, ktorú vláda Róberta Fica odmieta stiahnuť. Kresťanskí demokrati sú presvedčení, že vláda by mala ich pozmeňujúce návrhy prijať, ak nechce ohroziť majetok a bezpečnosť slušných občanov.

,,Takýmto spôsobom sa tak veľké novely, ktoré ovplyvnia život každého na Slovensku prijímať nemôžu. Najvhodnejším krokom by bolo,  keby vláda novelu stiahla, prepracovala a dala do medzirezortného pripomienkového konania, no vieme, že k tomu nedôjde. Preto predložíme sériu pozmeňovacích návrhov,“ vysvetľuje predseda KDH Milan MAJERSKÝ.

KDH upozorňuje, že táto hanebná novela trestného zákona z dielne vlády ohrozuje spravodlivosť na Slovensku. ,,Vláda ju pretláča zrýchlene, s chybami a bez celospoločenskej zhody. Po tlaku ulice vláda predstavila drobné zmeny, dôležité body ako premlčanie, výška škody a trestné sadzby však menia len kozmeticky a naďalej rušia Úrad špeciálnej prokuratúry. Tieto pozmeňujúce návrhy z dielne koalície sú výsmechom všetkým ľuďom na námestiach, a preto ich tam tento štvrtok opäť pozývame,“ dodáva líder kresťanských demokratov.

Transparentný účet: SK87 0900 0000 0052 1341 9510

Informácie o spracúvaní osobných údajov
Ⓒ 2023 - KDH | Všetky práva vyhradené

Dostávajte nové info

Ste zvedaví na naše riešenia? Nechajte nám svoj e-mail a naše návrhy si v schránke nájdete vždy čerstvé.
Name*