KDH: Vláda nechala ľudí napospas pandémii a jej následkom, žiadame okamžité ukončenie štátneho chaosu

Ľudia na Slovensku si v týchto dňoch musia poradiť sami, lebo vláda sa rozhodla, že teraz o nich nejde. Pohár trpezlivosti s pomermi v koalícii už pretiekol, a preto opätovne vyzývame vládu na bezodkladné riešenie, ktoré zabezpečí fungovanie štátu. Nefunkčná vláda je totiž zbytočná. Uviedlo to KDH. 

 
Vládny kabinet nechal ľudí napospas pandémii a jej následkom. Kým občania makajú, aby zvládli ťažké obdobie a prežili, na pomoc poslancov a vlády si musia počkať. Lídri krajiny by dnes mali spájať, dávať riešenia a nádej, namiesto toho ukazujú stále nový stupeň chaosu a bez hanby vypnú aj parlament. Toto si Slováci nezaslúžia,“ apeluje Majerský. Vláda sa podľa neho v priamom prenose zmenila na bezvládie a dopláca na to každý.
Lídra kresťanských demokratov mrzí, že z chaosu sa za ostatné dni už stala norma a ľudia prestávajú veriť, že vláda prinesie rozvahu a pokoj. Podľa Majerského by KDH nedopustilo také fatálne systémové zlyhania, ak by bolo vo vláde. „Potvrdzuje sa, že antisystém z princípu nedokáže zaviesť systém. Bez jasného programového, odborného zázemia a skúseností nie je možné dobre riadiť krajinu, na to marketing nestačí,“ zdôrazňuje Majerský.
Želáme si, aby sa vláda konečne otočila k ľuďom čelom, nie chrbtom a definitívne zanechala malicherné spory. Ak to však nedokáže, treba si uvedomiť, že permanentná vládna kríza v demokratických krajinách končieva predčasnými voľbami. Je to vždy krajný prostriedok, ale v prípade, že by k nim došlo, KDH je pripravené priniesť zodpovedný a predvídateľný štýl politiky. Slovensko potrebuje rozvahu, pokoj a svedomité kroky s úctou voči každému občanovi,“ dodal Majerský.
KDH podľa neho nad Slovenskom neláme palicu, práve naopak. Pád dôvery vláde na historické dno možno podľa hnutia napraviť iba poctivou a systémovou prácou pre ľudí, nie pre vlastný záujem politikov. „Je to možné. Nie chaos, ale stabilita je normou,“ uzatvára predseda KDH.
(Foto: TASR – Jakub Kotian)

Transparentný účet: SK87 0900 0000 0052 1341 9510

Informácie o spracúvaní osobných údajov
Ⓒ 2023 - KDH | Všetky práva vyhradené

Dostávajte nové info

Ste zvedaví na naše riešenia? Nechajte nám svoj e-mail a naše návrhy si v schránke nájdete vždy čerstvé.
Name*