KDH: Vláda nechala ľudí napospas pandémii a jej následkom, žiadame okamžité ukončenie štátneho chaosu

Ľudia na Slovensku si v týchto dňoch musia poradiť sami, lebo vláda sa rozhodla, že teraz o nich nejde. Pohár trpezlivosti s pomermi v koalícii už pretiekol, a preto opätovne vyzývame vládu na bezodkladné riešenie, ktoré zabezpečí fungovanie štátu. Nefunkčná vláda je totiž zbytočná. Uviedlo to KDH. 

 
Vládny kabinet nechal ľudí napospas pandémii a jej následkom. Kým občania makajú, aby zvládli ťažké obdobie a prežili, na pomoc poslancov a vlády si musia počkať. Lídri krajiny by dnes mali spájať, dávať riešenia a nádej, namiesto toho ukazujú stále nový stupeň chaosu a bez hanby vypnú aj parlament. Toto si Slováci nezaslúžia,“ apeluje Majerský. Vláda sa podľa neho v priamom prenose zmenila na bezvládie a dopláca na to každý.
Lídra kresťanských demokratov mrzí, že z chaosu sa za ostatné dni už stala norma a ľudia prestávajú veriť, že vláda prinesie rozvahu a pokoj. Podľa Majerského by KDH nedopustilo také fatálne systémové zlyhania, ak by bolo vo vláde. „Potvrdzuje sa, že antisystém z princípu nedokáže zaviesť systém. Bez jasného programového, odborného zázemia a skúseností nie je možné dobre riadiť krajinu, na to marketing nestačí,“ zdôrazňuje Majerský.
Želáme si, aby sa vláda konečne otočila k ľuďom čelom, nie chrbtom a definitívne zanechala malicherné spory. Ak to však nedokáže, treba si uvedomiť, že permanentná vládna kríza v demokratických krajinách končieva predčasnými voľbami. Je to vždy krajný prostriedok, ale v prípade, že by k nim došlo, KDH je pripravené priniesť zodpovedný a predvídateľný štýl politiky. Slovensko potrebuje rozvahu, pokoj a svedomité kroky s úctou voči každému občanovi,“ dodal Majerský.
KDH podľa neho nad Slovenskom neláme palicu, práve naopak. Pád dôvery vláde na historické dno možno podľa hnutia napraviť iba poctivou a systémovou prácou pre ľudí, nie pre vlastný záujem politikov. „Je to možné. Nie chaos, ale stabilita je normou,“ uzatvára predseda KDH.
(Foto: TASR – Jakub Kotian)

Zdieľanie článku

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
viac článkov

Súvisiace články

KDH žiada vytvorenie ministerstva športu SR

Kresťanskodemokratické hnutie navrhuje zriadiť samostatné ministerstvo športu. Kým vyspelé krajiny si uvedomujú jeho dôležitosť, u nás je šport na chvoste záujmu vlády. Negatívnymi hrozbami sú výpadok

Dostávajte nové info

Ste zvedaví na naše riešenia? Nechajte nám svoj e-mail a naše návrhy si v schránke nájdete vždy čerstvé.