KDH vyzýva exvicepremiéra Holého, aby ukázal zmluvy pre železnice

Je neakceptovateľné, aby bývalý vicepremiér Štefan Holý bránil zverejneniu zmlúv za vypracovanie analýz štátnym železniciam, za ktoré mu štát zaplatil 350-tisíc eur bez DPH. Vyzývame ho, aby tak urobil v čo najkratšom čase v záujme transparentnosti a prinavrátenia dôvery voličov v politikov. Čo je také tajné na dobre zaplatených analýzach pre štátnu firmu? Zároveň je neprijateľné, aby sa tomu vláda Ľudovíta Ódora iba prizerala tak, ako sa prizerali vlády Igora Matoviča či Eduarda Hegera. 

Vyhlásil to podpredseda KDH Igor Janckulík v reakcii na pokračované utajovanie analýz spoločnosti Noesis Strategies Štefana Holého v rokoch 2018 a 2019, ktorá uzavrela dve zmluvy na analýzy pre štátne železnice za 350-tisíc eur bez DPH, pričom ani po piatich rokoch sa verejnosť nedozvedela, čo firma za státisíce vlastne dodala. Upozornil na to portál Aktuality. 

Znamená to, že štátu suma 350-tisíc eur nestojí za to, aby sa občania, ktorí sa na ňu poskladali z verejného rozpočtu, dozvedeli, čo vlastne bolo hradené? V čom je problém, aby boli tieto zmluvy odtajnené? Pán Holý by ich mal ukázať čo najskôr tak kvôli základným pravidlám fungovania štátu, ako aj pre prinavrátenie dôvery voličov. Inak si budú myslieť, že išlo o obyčajný tunel za štátne zdroje,“ uviedol Janckulík. 

Transparentný účet: SK87 0900 0000 0052 1341 9510

Informácie o spracúvaní osobných údajov
Ⓒ 2023 - KDH | Všetky práva vyhradené

Dostávajte nové info

Ste zvedaví na naše riešenia? Nechajte nám svoj e-mail a naše návrhy si v schránke nájdete vždy čerstvé.
Name*