KDH vyzýva ministra zdravotníctva, aby nerobil zásadné zmeny na poslednú chvíľu

KDH dôrazne protestuje proti snahe povereného ministra PALKOVIČA urobiť na poslednú chvíľu zásadné personálne zmeny na čele štátnej zdravotnej poisťovne.

,,Podľa medializovaných správ by sa do vedenia Všeobecnej zdravotnej poisťovne mala na poslednú chvíľu dostať bývalá generálna riaditeľka Hlinková, ktorá Všeobecnú zdravotnú poisťovňu viedla za poslednej vlády Smeru v rokoch 2018-2020 a ktorá figuruje v ešte neukončených súdnych konaniach so štátnou poisťovňou. Spolu s ňou by sa do predstavenstva mali dostať aj málo známi nominanti Rechtorčík a Hološ,” hovorí expert KDH na zdravotníctvo a zvolený poslanec PETER STACHURA.

Tieto ministrove návrhy práve formálne posudzuje Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou. KDH preto dôrazne žiada povereného ministra PALKOVIČA, aby sa zdržal akýchkoľvek rozhodnutí na poslednú chvíľu, či už nominácií do Všeobecnej zdravotnej poisťovne alebo podpisov dokumentov, ktoré by mohli mať negatívny finančný dopad, zvlášť keď nie sú známe východiská rozpočtu na rok 2024. 

Vyzývame  povereného ministra, aby s citlivými nomináciami a rozhodnutiami počkal na zostavenie novej vlády, ktorá za rezort, ako aj VŠZP prevezme politickú zodpovednosť.

Transparentný účet: SK87 0900 0000 0052 1341 9510

Informácie o spracúvaní osobných údajov
Ⓒ 2023 - KDH | Všetky práva vyhradené

Dostávajte nové info

Ste zvedaví na naše riešenia? Nechajte nám svoj e-mail a naše návrhy si v schránke nájdete vždy čerstvé.
Name*