KDH začína opäť zbierať podpisy pod odvolanie Ľuboša Blahu z postu podpredsedu NR SR 

KDH opäť začína zbierať podpisy pod odvolanie Ľuboša Blahu z postu podpredsedu NR SR. Hnutie sa pre takýto krok rozhodlo po tom, ako NAKA začala trestné stíhanie voči podpredsedovi parlamentu za prejav sympatie k hnutiu smerujúcemu k potlačeniu základných práv a slobôd. Kresťanskí demokrati sú presvedčení, že ďalší obvinený človek vo vedení NR SR je potenciálnou medzinárodnou hanbou pre Slovensko. 

,,Trvali sme na tom, aby sa Ľuboš Blaha verejne ospravedlnil, odstránil obraz Che Guevaru a vrátil tam obraz prezidentky. Zároveň sme trvali na tom, aby vrátil vlajku EÚ na svoje miesto. Nič z toho sa nestalo, naopak Ľuboša Blahu začala trestne stíhať NAKA, a preto opäť začíname zbierať podpisy pod jeho odvolanie. Chcem veriť, že teraz sa pán Blaha zachová ako chlap a bude čeliť svojmu odvolávaniu priamo v parlamente. Pripomínam, že pri predošlom odvolávaní nám vládna koalícia ani neumožnila diskutovať a schôdzu neotvorila,“ hovorí predsedníčka klubu KDH Martina HOLEČKOVÁ. 

Holečkovú tiež zaujíma, ako sa k celej situácii postaví budúci prezidentský kandidát Peter Pellegrini. ,,Aký by sme dali odkaz našim deťom a mládeži, ak by sme boli ochotní takéto pohŕdavé správanie akceptovať? Naozaj chce nová vláda vrátiť Slovensko 30 rokov do minulosti a tolerovať nahrádzanie portrétu prezidentky Slovenskej republiky komunistickým masovým vrahom? Alebo nebodaj spochybňovať naše členstvo, či dokonca až vystúpiť z Európskej únie? Naozaj chceme našim deťom ukázať, že je úplne v poriadku mať na stene namiesto oficiálneho portrétu prezidenta Slovenskej republiky obraz niekoho zo zahraničia? Takto sa podľa nás národná hrdosť rozhodne nebuduje,“ dodáva Holečková.

Informácie o spracúvaní osobných údajov
Ⓒ 2023 - KDH | Všetky práva vyhradené

Dostávajte nové info

Ste zvedaví na naše riešenia? Nechajte nám svoj e-mail a naše návrhy si v schránke nájdete vždy čerstvé.
Name*