KDH žiada premiéra, aby sa vo veci vyšetrovania šéfa vnútra obrátil na generálneho prokurátora

Premiér Eduard Heger by mal požiadať generálnu prokuratúru (GP), aby sa okamžite ujala dozorovania nad vyšetrovaním podozrení z trestných činov najvyšších štátnych predstaviteľov. Vyzýva ho k tomu KDH, ktoré tak reaguje na vývoj udalostí v súvislosti s nahrávkou údajného rozhovoru o úplatku pre ministra vnútra Romana Mikulca medzi exriaditeľom Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) Branislavom Zurianom a exriaditeľom finančnej správy a stíhaným Františkom Imreczem, ktorú zverejnil týždenník Plus 7 dní.


Zodpovednosť za riadenie a stav Slovenska je z pozície ministra vnútra natoľko zásadná, že akékoľvek podozrenia z trestného činu musia byť vyšetrené tak, aby závery nevzbudzovali žiadne pochybnosti a musí k nim dôjsť v čo najkratšom čase,” uviedol predseda KDH Milan Majerský.

Milan Majerský – predseda KDH

Dozorovanie vyšetrovania v otázke podozrenia z úplatku pre ministra vnútra musí podľa Majerského bezodkladne prejsť do rúk generálneho prokurátora Maroša Žilinku. Požiadať o to by ho mal predseda vlády. “Bol by to jasný signál, že vláda je odhodlaná urobiť všetko pre to, aby sa prípad prešetril maximálne transparentne,” zdôrazňuje líder kresťanských demokratov. Rovnaký postup vyšetrovania, teda s dozorovaním v rukách GP, by sa podľa neho mal stať samozrejmým pri každom podozrení z vážneho trestného činu v prípade všetkých najvyšších štátnych predstaviteľov.

Podľa zverejnenej nahrávky sa mali exriaditelia NAKA a finančnej správy údajne rozprávať o 100-tisícovom úplatku pre Romana Mikulca ešte z čias, keď pracoval na Vojenskom spravodajstve. Premiér Eduard Heger sa vyjadril, že nechce zasahovať do práce polície a nemá v pláne odvolať Mikulca z postu ministra.

Transparentný účet: SK87 0900 0000 0052 1341 9510

Informácie o spracúvaní osobných údajov
Ⓒ 2023 - KDH | Všetky práva vyhradené

Dostávajte nové info

Ste zvedaví na naše riešenia? Nechajte nám svoj e-mail a naše návrhy si v schránke nájdete vždy čerstvé.
Name*