KDH žiada vládu, aby zaviedla evakuačný vlakový spoj na Ukrajinu

KDH vyzýva vládu, aby zaviedla mimoriadny vlakový spoj, ktorý bude v období náporu ľudí utekajúcich pred vojnou na Ukrajine premávať v čo najčastejších možných intervaloch. Cieľom je podľa hnutia odbremeniť náročnú situáciu na slovensko-ukrajinských hraniciach a odťažiť niekoľkohodinové čakanie matiek s deťmi na hraniciach. 

,,Žiadame premiéra Hegera a ministra dopravy Doležala, aby zabezpečili mimoriadny vlakový spoj, ktorý bude premávať v čo najčastejších možných intervaloch  z ukrajinského Čopu do Košíc. Tam sa ľudia budú môcť registrovať a nemusia tak administratívne úkony riešiť na hranici, ale napríklad priamo na železničnej stanici v Košiciach. Odbremeníme tak preťažené hraničné priechody a matky s deťmi nebudú musieť stáť desiatky hodín na vybavenie na mraze,“ navrhuje podpredseda KDH Marián Čaučík. Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) už spolupracovala s českým prepravcom Arriva pri vypravení evakuačného vlaku z Čopu do Českej republiky, čo môže podľa Čaučíka uľahčiť organizáciu vypravenia takéhoto vlakového spoja zo Slovenska.

,,Počty ľudí, ktorí utekajú pred barbarskou ruskou inváziou, budú ešte narastať. Je našou morálnou povinnosťou ženám a deťom túto strastiplnú cestu čo najviac zjednodušiť. Ponúknime takúto pomoc Ukrajine a vypravme minimálne jeden vlak denne a podľa potreby aj viac,“ uzatvára podpredseda KDH.

Zdieľanie článku

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
viac článkov

Súvisiace články

Dostávajte nové info

Ste zvedaví na naše riešenia? Nechajte nám svoj e-mail a naše návrhy si v schránke nájdete vždy čerstvé.